Činoherák Ústí nemůže dostat přímou dotaci. Město vymyslelo fígl, jak peníze dát

Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Členové spolku Činoherák Ústí. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Ústí n/L. - Novela zákona o rozpočtových pravidlech, která začala platit 20. února 2015, znemožnila spolku Činoherák Ústí získat přímou dotaci od města Ústí nad Labem. Miliony nakonec dostane, ale obklikou.

Reklama

Kvůli průtahům se schvalováním rozpočtu na zastupitelstvu města Ústí nad Labem minulé pondělí (16.2.2015) se zastupitelé nedostali k projednávání 6milionové dotace pro Činoherák Ústí. Koalice ANO a PRO! Ústí chtěla bod na program pokračování jednání, které je naplánováno na pondělí 2. března 2015. Nakonec se o dotaci v původním návrhu hlasovat nebude.

"Městsá rada reagovala na novou legislativu v souvislosti s novelou zákona č. 250/2000 sb., která platí od 20. února, a schválila jedinou možnou alternativu podpory činoherní scény pro Spolek Činoherák Ústí. Ta bude formou rozpočtového opatření ve výši 5 milionů korun pro příspěvkovou organizaci Činoherní studio města Ústí nad Labem, která si bude objednávat umělecké výkony Spolku Činoherák Ústí v první polovině roku 2015," uvedla pro MojeÚstecko.cz mluvčí města Romana Macová.

„Podpora spolku je vůlí koalice, a proto bylo důležité najít shodu v co nejrychlejší podpoře, která znamená záchranu existence spolku a shodu v legislativních náležitostech, které nastaly dnem 20. února 2015,“ vysvětlil krok radních náměstek primátora Martin Mata.

ČTĚTE:  Činoherák Ústí nemá dotaci. Pokud bychom ji nezískali v březnu, končíme, říká Tereza Silbernaglová

Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře