Čertovka už by neměla sesuvem strašit obyvatele Vaňova

Pohled na vaňovskou stranu. Foto: archiv MojeÚstecko.czPohled na vaňovskou stranu. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. (Vaňov) - Zástupci města diskutovali o aktuální situaci sesuvu Čertovka v ústeckém Vaňově s obyvateli města. Zástupce realizační firmy informoval o čerstvě dokončené rekonstrukci a úpravě kotvené pilotové stěny.

Reklama

„Jsem moc rád, že se diskuse uskutečnila a podařilo se rozptýlit obavy obyvatel. My i občané teď například máme odborně potvrzeno, že dilatační praskliny v betonové skořepině nesignalizují nepevnost stěny. Její stabilizační funkce závisí na hluboko zapuštěných a kotvených pilotech,“ uvedl po debatě ústecký radní města David Daduč.

Diskuse se zúčastnili především vlastníci nemovitostí přímo pod sesuvem. S geologickými souvislostmi je seznámil Petr Kycl z České geologické služby, který Čertovku odborně sleduje už od roku 1999. O čerstvě dokončené rekonstrukci a úpravě kotvené pilotové stěny pod sesuvem je informoval autorizovaný inženýr v oboru geotechniky Martin Komín ze společnosti AZ Consult, který rekonstrukci projektoval.

Po dokončené rekonstrukci začíná průběžný monitoring řady jevů, který přinese podrobné údaje o aktuálním stavu stěny a pohybech sesuvu. S přítomnými občany Vaňova bylo domluveno, že jim město bude předávat zprávy o výsledcích monitoringu a případně i další související informace. Zároveň odborníci požádali občany, aby jim prostřednictvím magistrátu předávali poznatky, které oni mohou mít z místa jako první – například o skalním řícení z oblasti nad sesuvem.

Petr Kycl na závěr mimo jiné upozornil, že před sto lety se lidé lépe starali o krajinu – šetrně bdělávali políčka, čistili studánky a odvodňovací strouhy a podobně. Absence takové péče může být jedním z faktorů častějších svahových pohybů.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic OBRAZEM: Piráti nestačili na hráče Vítkovic
Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy Dopravní peklo v Předlicích má skončit až v roce 2018. Cyklisté mají své pruhy
V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna V Bílém Potoce má vyrůst nová rozhledna

Děčín zredukuje dávky na bydlení Děčín zredukuje dávky na bydlení
V Děčíně se opraví Tyršův most V Děčíně se opraví Tyršův most
Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda Na mosteckém autodromu se představí vozy Škoda


Komentáře