Basketbalisté Ústí se vezou na vítězné vlně

Michal Čarnecký. Foto: archiv MojeÚstecko.cz
Michal Čarnecký. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

Ústí n/L. - Na pozitivní vlně se vezou basketbalisté BK Ústí nad Labem. Baví diváky ofenzivní hrou s velkým počtem nastřílených bodů a za aktivitu bývají odměněni i vítězstvími. Dokázali totiž vyhrát pět z posledních šesti zápasů v Kooperativa Národní basketbalové lize!

Reklama

Velmi cenný byl skalp Pardubic, což kvitoval i ústecký trenér Martin Stavěl: „Vážíme si toho, že jsme porazili celek z popředí tabulky. A to především díky výbornému závěru. Ve chvílích, kdy hosté dotáhli menší ztrátu a bylo to otevřené, jsme dokázali zvládnout finální koncovku zápasu.“

Právě ve finiši utkání se střelecky prosazoval ústecký rozehrávač Michal Čarnecký, který zaznamenal důležité koše. Přispěl tak k pomyslné přestřelce při výsledku 99:92. „Je pravda, že v našich zápasech padá hodně bodů. To, že je dáváme, je potěšující, ale taky jich spoustu dostáváme,“ usmál se basketbalista, jenž se snaží pozvednout herní úroveň družstva. „Obrana zůstává naším problémem. Asi začneme hrát tak, abychom i při množství obdržených košů vstřelili aspoň o jeden víc, než soupeř,“ glosoval Čarnecký počínání ústeckého celku.

Příznivá bilance z poslední doby působí povzbuzujícím dojmem. „Narůstající úspěšná statistika je super. Dřív to bylo ve stylu prohra - výhra - prohra - výhra. A to ke zvýšení sebedůvěry moc důvodů nedávalo. Teď už si více věříme v útoku a chystáme se na středeční derby v Děčíně,“ poznamenal hráč, který vzhlíží k nadcházejícímu utkání (středa 10. prosince 2014 od 18 hodin) s velkým očekáváním.

„Chceme se dobře připravit a uhrát slušný výsledek. Děčín je druhý v tabulce, což hovoří za všechno. Od začátku sezóny je nesmírně silným soupeřem. Hraje doma a bude mít v hale vyprodáno. To je impuls i pro nás, abychom se pokusili o vítězství, které je naším cílem,“ dodal Čarnecký.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře