V Teplicích se začne stavět zimní stadion, za rok má být hotový

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

TEPLICE - V pondělí tepličtí politici symbolicky poklepali na stavební kámen a může tak započít výstavba nového zimního stadionu.

Reklama

Nový stadion by měl stát v okolí sportovní haly na Stínadlech. Nebude tak stát v prostorách staré hokejové arény, která byla před časem zbourána. Stavbou se tak završí sportovní komplex na Stínadlech - v bezprostřední blízkosti již stojí fotbalový stadion, sportovní hala, tenisové kurty a nyní k nim přibude i zimní aréna.

Hotovo by mělo být už za šestnáct měsíců a stát by stadion měl 230 milionů korun.

Teplice několik let byly úplně bez zimního stadionu, ani rekreační bruslaři neměli kam vyrazit. Mohli dojíždět do nedaleké Bíliny, někteří otrlejší možná do Litvínova, jinak měli smůlu. Nyní nastává obrat k lepšímu, i když nový stadion by měl být poměrně malý s malou tribunkou spíše pro účely mládeže a rekreačních hráčů.

Stavbu provede liberecká stavební firma Syner, která postavila již celou řadu hokejových stadionů a arén po celé zemi.

Důležitou informací je rovněž, že stadion bude v držení majetku města. Narozdíl od starého zimního stadionu, který měl velkou kapacitu, dokonce v něm v minulosti nastoupila i hokejová reprezentace, místní hokejový klub tam hrával 2. ligu a první krůčky zde zaznamenali slavní bývalí hokejisté Milan Hejduk či Robert Lang, posléze z finančních důvodů skončil a zchátral.

Dnes na jeho místě hodlá postavit developer Jaroslav Třešňák nákupní centrum Kaufland.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře