V Bílině je nové pracoviště mamodiagnostického centra

Nemocnice v Bílině. Foto: archiv Hornická nemocnice BílinaNemocnice v Bílině. Foto: archiv Hornická nemocnice Bílina

Bílina - V Hornické nemocnici s poliklinikou v Bílině bylo otevřeno pracoviště mamografického screeningu. Je to pro město významné rozšíření zdravotní preventivní péče.

Reklama

„Novinku vnímám jako významný moment nejen pro obyvatele Bíliny ale i pro ženy z okolí,“ zhodnotil pozitivně krok Hornické nemocnice starosta Bíliny Oldřich Bubeníček. „Věřím, že se nejedná o poslední počin a brzy se sejdeme při podobné příležitosti,“ uvedl dále s konkrétním přáním města vystavět v areálu nemocnice domov pro seniory.  Jak dodal, lidé ze zdejšího kraje si dobrou zdravotní péči zaslouží.

„Přesvědčili jsme se, že o zařízení je ze strany klientek opravdu velký zájem,“ řekl na úvod Jiří Madar, ředitel Ústecké polikliniky, pod kterou screeningové centrum v Bílině spadá.

Za první tři týdny provozu už jej navštívilo 240 žen, přičemž předpoklad návštěv za rok se pohybuje kolem čísla 4 500. Podle slov jednatele Hornické nemocnice Jaroslava Herzingera se inspirovali před dvěma lety právě při otevření mamografického screeningového centra v Ústecké poliklinice, které dnes s roční návštěvností 30 tisíc klientek patří k největším v České republice.

Aktuálně se v celé České republice nachází kolem sedmdesáti akreditovaných mamocenter.

I přes toto poměrně vysoké číslo, jsou čekací doby místy poměrně dlouhé a dojezdové vzdálenosti pro pacientky mimo velká města omezující. V oblasti mezi lokalitami Ústí nad Labem a Chomutov se nenacházelo žádné mamocentrum.

Ústecká poliklinika za podpory hejtmana Ústeckého kraje Oldřicha Bubeníčka, vedení města Bíliny a ředitele Hornické nemocnice s poliklinikou Jaroslava Herzingera vyšla s novým centrem vstříc právě pacientkám z Teplicka, Litoměřicka, Mostecka, Lounska, Žatecka i části Chomutovska.

Vybudování tohoto pracoviště bylo schváleno odbornou komisí Ministerstva zdravotnictví. Dochází tak ke zvýšení dostupnosti preventivní péče a zkrácení čekacích dob na vyšetření v regionu. Hlavním cílem všech zúčastněných je zkrátit dojezdové vzdálenosti pacientek, zkrátit čekací doby na vyšetření a přispět ke zlepšení prevence a diagnostiky nádorů prsu. Ke zkrácení čekacích dob by měla pomoci i možnost objednávání on-line přes webové stránky.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště
Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let
Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?


Komentáře