V Bílině bude probíhat obnova lázeňského parku

Park v Bílině, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comPark v Bílině, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

BÍLINA - Lázeňský park v Bílině je součástí prohlášené kulturní památky městské lázně Kyselka, která zahrnuje budovy lázní i lázeňský park okolo nich. Lázeňský park byl dlouhodobě zanedbáván, chyběla zde koncepční údržba.

Reklama

V průběhu října až prosince roku 2017 byla zpracovávána dokumentace na obnovu lázeňského parku v Bílině.

Lázeňský park je součástí prohlášené kulturní památky městské lázně Kyselka, který zahrnuje budovy lázní i lázeňský park okolo nich. Jedná se o celkovou obnovu vegetační složky lázeňského parku, obnovu povrchu z mechanicky zpevněného kameniva v parteru mezi hudebním altánem a prameníkem, osazení laviček, odpadkových košů a opatření na podporu biodiverzity.

Projektovou dokumentaci zpracovával ateliér Land05. Lázeňský park byl dlouhodobě zanedbáván, chyběla zde koncepční údržba, průhledy jsou zarostlé nálety až zcela nezřetelné.

Nové výsadby nejsou vždy v souladu s koncepcí parku. Návrh na základě historických podkladů nalezených v archivech navrhnul obnovu těchto průhledů, odstranění nebezpečných a neperspektivních dřevin a výsadbu nových stromů, keřů a jarních cibulovin.

Projekt se, pokud je to dodnes možné, vrací do stavu mezi lety 1903–1910.

Průhledy z různých míst jsou velmi často směřovány na přírodní dominantu nad Bílinou – horu Bořeň. Tyto výhledy do přírodního okolí lázeňského parku jsou jedinečné a dávají parku neopakovatelný ráz.

Město Bílina, jako vlastník, předpokládá čerpat finanční prostředky z Operačního programu Životní prostředí s cílem zlepšit kvalitu prostředí v sídlech.

DALŠÍ AKTUALITY Z REGIONU: Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum

Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti
Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích
Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata

Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic
Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení
V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor

Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas
Vstup do play off Lovci zvládli Vstup do play off Lovci zvládli
Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky! Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky!

Miminka narozená v první polovině března 2018 Miminka narozená v první polovině března 2018
Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny! Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny!
Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic


Komentáře