Teplické bytové družstvo SBD Mír si zvolilo staronové vedení. Je vyšetřováno policií

Reklama SBD Mír v Teplicích. Foto: archiv Facebook Zpravodaj SBD MírReklama SBD Mír v Teplicích. Foto: archiv Facebook Zpravodaj SBD Mír

Teplice - Delegáti teplického bytového družstva SBD Mír, které spravuje zhruba 8 tisíc bytů, zvolilo v úterý (29.3.2016) staronové vedení. To bude ve funkcích působit dalších pět let. Skoro stejní lidé jsou ve ve svých funkcích už deset let a některé jejich kroky z minulosti vyšetřuje policie.

Reklama

Do představenstva byli zvoleni ze 155 delegátů Marek Andrášek (147), Svatava Hakrová (111), Zdeněk Neudert (102), Jaroslava Tomsová (93), Stanislav Vašků (90), Petr Štych (88), Miroslav Kubů (84), Lucie Žídková (81), Schlǒser (78 - výhra losem).

Do kontrolní komise byli zvoleni (hlasovalo 148 delegátů) - Dagmar Doležalová (107), Martin Senický (94) a Zdena Pavlíčková (91).

Do představenstva tak byli zvoleni pouze dva noví členové Stanislav Vašků a Lucie Žídková. V kontrolní komisi jsou pak dvě nové členky, a to Dagmar Doležalová a Zdena Pavlíčková.

Atmosféra v SBD Mír je přitom poměrně napjatá. Policie už dva roky vyšetřuje některá předchozí rozhodnutí manažerů družstva o investicích.

Jeden z kritiků vedení družstva Lukáš Valenta upozornil, že problematický je nákup nemovitosti Vila Birnbaum v centru Teplic. "V roce 2009, kdy se nakoupila Vila Birnbaum za 15 milionů, pak se investovalo do její rekonstrukce asi 8 milionů, pak se investovalo zhruba 60 milionů do fotovoltaické elektrárny, jsou tady tepelná čerpadla a mohl bych pokračovat,“ naznačil pro Český rozhlas Sever Lukáš Valenta některé podezřelé investice.

Tomu se nelíbí, že například vilu Birnbaum získala v roce 2002 společnost MEP Praha od Balnexu za tři a tři čtvrtě milionu korun. O sedm let později ji družstvo koupilo za 15 milionů - základní rekonstrukce stála 8 milionů a dům je nyní zakonzervovaný. Z plánů umístit tam vedení a správu zatím sešlo.

S kritikou nesouhlasí předseda Marek Andrášek, který se vedení SBD Mír ujal v roce 2013. Tehdy zemřel Vladimír Procházka.

Lukáš Valenta usiluje o změnu způsobu řízení a hospodaření družstva. Družstevníci podle něj neschvalují rozpočet a ani nevědí, za co se mají peníze utrácet.

Navíc státní zastupitelství Lukáše Valentu určilo v trestním řízení tzv. opatrovníkem družstva. To znamená, že může nahlížet do spisu, navrhovat důkazy i požadovat náhradu škody jménem družstva.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště
Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let
Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?


Komentáře