Teplice vyhrály doma po osmi měsících a ukončily neporazitelnost Zlína

Trenér Teplic Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK TepliceTrenér Teplic Daniel Šmejkal. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Fotbalisté Teplic v 10. kole fotbalové ePojištění.cz ligy zabrali a porazili Fastav Zlín 2:0. Nejenže tím ukončili letošní neporazitelnost Zlína, na domácím stadionu také konečně naplno zabrali.

Teplice se po výhře 2:0 nad Zlínem dostaly na 9. místo tabulky. Aktuálně mají na kontě dvanáct bodů. Tříbodové vítězství dirigovali oba tepličtí útočníci. V 53. minutě otevřel skóre Roman Potočný, v 73. minutě přidal druhý gól David Vaněček.

Žlutomodří tak na domácím hřišti vyhráli po dlouhých osmi měsících! Na vlastním stadionu celkově Teplice patřily k nejhorším v lize, nyní jsou v bilanci domácích zápasů na tom hůře už jen Jihlava a Příbram.

"Vím o tom, že jsme doma dlouho nevyhráli, série se natáhla dokonce na osm měsíců. Konečně jsme tuto bilanci zlomili. Do utkání proti Zlínu jsme vstoupili dobře, v závěru poločasu soupeř ale hru vyrovnával a dokonce trefil tyč. Ve druhém poločase jsme naštěstí vstřelili dva góly. Jsem rád, že jsme zápas zvládli, ačkoli byl Zlín nebezpečným týmem," hodnotil souboj s Fastavem trenér Teplic Daniel Šmejkal.

Úvodní gól zaznamenal Roman Potočný, kterému se přitom v utkání herně nevedlo a diváky byl vypískán. "Střídat jsem ho ale o poločase nechtěl. Nakonec vstřelil gól. Ke konci první půle jsme znervózněli, ale nakonec v utkání získali všechny body," dodal trenér Šmejkal, kterému se střelecky probudili oba útočníci.

Nyní Teplice čekají dva zápasy na hřištích soupeřů, a to v Karviné a Uherském Hradišti proti Slovácku.