Teplice (snad) budou mít zimní stadion. Cena stavby rozproudila debatu na zastupitelstvu

Ilustrační smímek. Foto: pixabay.comIlustrační smímek. Foto: pixabay.com

TEPLICE - Padesátitisícové Teplice nemají zcela základní občanské vybavení města: letní koupaliště ani zimní stadion. Zato v přepočtu na jednoho obyvatele se ve městě nachází nejvíce výherních automatů v republice.

Reklama

Po letech dohadování snad Teplice budou mít v budoucnu alespoň zimní stadion. I když existovala varianta, že se zastupitelstvo bez městské ledové plochy obejde.

Zastupitelstvo na mimořádném jednání schválilo navýšení rozpočtu města o 43 milionů korun. To aby mohlo postavit stadion, protože místo plánovaných 188 milionů bude stát přes 200 milionů.

Původně se o stavbu přihlásily čtyři stavební společnosti, žádná se ale nevešela do plánovaného cenového limitu.

Nový stadion by měla stavět firma Syner za cenu 230 milionů. Pro návrh hlasovala většina zastupitelů. Pozitivem je, že Teplice konečně budou mít zimní stadion. Na místě není třeba použít slovo arénu, protože by se mělo jednat v podstatě jen o ledovou plochu s několika stovkami míst k sezení.

Zastupitel Jiří Řehák z uskupení PRO Kraj si pro MF Dnes postěžoval, že podobné stadiony v Turnově a Poděbradech byly dvojnásobně levnější.

Město muselo rozpočet na stavbu navýšit, jinak by muselo přepracovat projekt do nového limitu nebo vypsat novou soutěž, což by ale protáhlo plánovanou výstavbu o dva a půl roku.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2.75 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?
Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech

Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen
Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město? Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město?
Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?! Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?!


Komentáře