Teplice na Spartě neuspěly. Podzim zakončily na 6. místě

Brankář Tomáš Grigar. Foto: archiv FK TepliceBrankář Tomáš Grigar. Foto: archiv FK Teplice

PRAHA/TEPLICE - Překvapení se nekonalo. V 16. kole ePojištění.cz ligy fotbalisté Teplic prohráli na pražské Letné se Spartou 1:2. Severočeši podali solidní výkon, body jim ale sebraly individuální chyby.

I přes porážku mohou být fotbalisté Teplic s podzimní částí sezóny spokojeni. Přestože Severočeši odjížděli do Prahy s bojovnou náladou a především v prvním poločase jejich výkon nebyl špatný, na Spartu to přece jen nestačilo.

Nakonec končí polovinu sezóny s dvaadvaceti body na kontě a šestým místem v tabulce. To není špatná vizitka.

"Utkání jsme začali ustrašeně, ale postupem času jsme se do toho dostali. Škoda první inkasované branky, myslel jsem, že Michal Kadlec fauloval, ale sudí nepískal a jeho gól uznal. Druhý poločas jsme začali dobře, ale po naší chybě jsme dostali druhý gól a bylo po zápase," narážel Grigar na fakt, kdy po chybě Soungoleho přidal druhý zásah David Lafata a domácí Sparta si už zbytek zápasu v klidu pohlídala.

Nakonec ale i domácí se museli o závěr zápasu trochu obávat, když v 88. minutě snížil David Vaněček. Na bodový zisk pro teplický soubor to už ale nestačilo.

"Sparta nepodala optimální výkon, na bod jsme měli. Ale nakonec nemáme nic," zoufal si Grigar.

Jak brankář Teplic hodnotí podzimní část sezóny? "Chtěli jsme skončit v první polovině tabulky, to jsme splnili. Šesté místo je dobré. Dobře jsme hráli venku, doma to bylo horší. Snad na jaře ještě zlepšíme výkony na domácím hřišti. Jinak bychom šesté místo brali i po konci ligy," dodal Grigar.