Šéf bílinského stavebního odboru Milan Vondráček byl odsouzen na 7 let do vězení

Radnice v Bílině. Foto: archiv MojeTeplicko.cz
Radnice v Bílině. Foto: archiv MojeTeplicko.cz

Bílina, Ústí n/L. - Milan Vondráček má za zneužití pravomoci úřední osoby a nebezpečné vyhrožování jít do vězení na sedm let. Verdikt nad vedoucím stavebního úřadu v Bílině vynesl v pátek (20.2.2015) Krajský soud v Ústí nad Labem.

Reklama

Kromě trestu odnětí svobody soud úředníkovi uložil zákaz činnosti ve státní správě a samosprávě na šest let.

Krajský soud konstatoval, že Milan Vondráček se provinil povolením stavby solární elektrárny v místech, kde to územní plán nedovoloval. Ovšem obžalovaný vinu u soudu popíral.

Podle soudce Jiřího Bednáře, který vrdikt odůvodňoval, z výpovědí svědků je patrné, že právě Vondráček byl osobou, která povolení vydala.

Vedoucí bílinského stavebního odboru podle soudu povolil v rozporu se zákonem v září 2010 stavbu elektrárny společnosti Energosun. Podle soudu jednal úmyslně ve prospěch firmy.

Trest ústeckého krajského soudu je souhrnný. Senát zrušil už pravomocný rozsudek, kterým soud na konci ledna 2015 Milana Vondráčka potrestal za to, že sám sobě povolil přípojku k chatě v chráněné krajinné oblasti. Za zneužití pravomoci tehdy dostal roční podmíněný trest.

Rozsudek z pátečního dne není pravomocný, neboť Milan Vondráček se odvolal na místě. Státní zástupce si ponechal lhůtu pro případné odvolání. Případem se bude zabývat Vrchní soud v Praze.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře