Ruiny bývalého zimního stadionu v Teplicích mizí. Co bude Na Stínadlech?

Bývalý zimní stadion v Teplicích. Foto: archiv MojeTeplicko.czBývalý zimní stadion v Teplicích. Foto: archiv MojeTeplicko.cz

Teplice - Developer Jaroslav Třešňák se konečně zaměřil na likvidaci bývalého zimního stadionu. Ruiny v centru Teplic začaly mizet a tak se nabízí další nezodpovězená otázka: Co Na Stínadlech bude?

Reklama

Do konce prosince 2015 mají být ruiny zlikvidovány. Na volné ploše má vzniknout další supermarket se sportovištěm na střeše.

Přitom Jaroslav Třešňák se před několika měsíci, když ruiny koupil, pro média vyjádřil, že uspořádá veřejnou anketu, aby lidé sami rozhodli, co na rozsáhlém území má vzniknout.

Přestože Teplice vlastní zimní stadion nemají, vznikají plány pro výstavbu nové haly.

Město chce nový zimní stadion za 100 milionů korun postavit vedle sportovní haly v areálu Na Stínadlech.

Základní rozměry jsou dle projektu následující: Ledová plocha bude mít 56 metrů na délku a 26 metrů na šířku. Pět kabin pro hráče a šatny pro rozhodčí. Na ochozy se vejde 800 lidí, hlediště pojme 620 sedících diváků.

Ledová plocha bude mít minimální rozměry a nebude vhodná pro ligový hokej. Vedení Teplic argumentuje tím, že v okolí lázeňského města je mnoho měst s velkými stadiony a že by se vrcholový hokej hrál i v Teplicích, je nepravděpodobné. Nová hala má sloužit především pro veřejné bruslení.

Studii projektu vypracoval architekt Petr Sedláček, projekt zpracovává liberecká firma Sial. Projekt má město stát 2,8 milionu korun a investice do výstavby má činit 100 milionů korun.

Plánovaná stavba nyní prochází posouzením na vliv životního prostředí, tzv. EIA na ústeckém krajském úřadě. Do konce roku 2015 má být vydáno stavební povolení, poté bude následovat veřejná zakázka na zhotovitele. Stavět se má rok a půl, hotovo má být na konci roku 2017.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 9x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště
Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let
Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?


Komentáře