Psi pobíhali v Šanovském parku. Park plný Arabů si je i fotil

Muslimská žena v Teplicích. Foto: archiv MojeTeplicko.czeskýDeník.cz
Muslimská žena v Teplicích. Foto: archiv MojeTeplicko.czeskýDeník.cz

Teplice - Zatímco před týdnem byl Šanovský park prázdný, poslední červencový pátek (31.7.2015) arabské lázeňské hosty protest pejskařů příliš nevzrušoval. Piknikovali jako obvykle, někteří si psy dokonce fotili.

Reklama

Už během týdne po druhém protestu, kterého se zúčastnil poslanec Tomio Okamura, skupina arabských obyvatel z Teplic se rozhodla Šanovský park uklidit. Právě nepořádek a hluk ve večerních a nočních hodinách přiměl odpůrce arabské klientely lázní svolávat na páteční večery procházky po parku.

Radnice v čele s primátorem Jaroslavem Kuberou (ODS) zatím situaci neřeší a je v pozici "mrtvého brouka".

Při aktuálním protestu bylo zhruba 60 účastníků s dvaceti psy. Akce se konala bez výrazného incidentu. Část Arabů odešla, avšak přes sto arabských hostů zůstalo. Někteří si psy fotili.

Přestože Arabové jsou v Teplicích přes dvacet let, až nyní začíná v lázeňském městě houstnout atmosféra. Ta je způsobena nejen stále větším počtem lázeňské klientely a nepořádkem, protesty ale spustila i současná uprchlická vlna.

Lázeňští hosté z Perského zálivu podle svých slov nechápou, jaká je souvislost mezi jejím pobytem v Teplicích a uprchlíky. Někteří ale již přiznávají, že problém s nepořádkem je.

Právě na jinou kulturní odlišnost upozorňuje primátor Jaroslav Kubera, který stav v Šanovském parku bagatelizuje slovy, že je příliš mnoho lidí na malém prostoru.

Protesty pejskařů mají pokračovat každý pátek do konce prázdnin.

ČTĚTE:  Okamura se procházel s teplickými pejskaři v prázdném parku. Arabové chyběli

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře