Pejskaři dostanou v Teplicích sáčky pro exkrementy zdarma

Pes, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.comPes, ilustrační foto. Foto: archiv Pixabay.com

TEPLICE - Město Teplice se v rámci prevence znečišťování veřejného prostranství psími exkrementy rozhodlo, že bude držitelům pejsků po zaplacení místního poplatku vydávat zdarma 100 ks sáčků na likvidaci psích exkrementů. Cílem je motivovat držitele, aby nezapomínali po svých pejscích uklízet.

Reklama

Neuklizené exkrementy nejen znečišťují životní prostředí a narušují vzhled obce, ale v neposlední řadě jsou potravou pro potkany, zdrojem infekcí pro občany, zejména pak malé děti, a rovněž pro samotné pejsky jiných majitelů.

"Pevně věříme, že dostane-li držitel pejska tzv. „první impuls“, bude pak už i nadále odpovědně přistupovat k úklidu po svém pejskovi a pomáhat tak zlepšovat životní prostředí v našem městě," řekl náměstek primátora Hynek Hanza.

V Teplicích bylo za rok 2016 evidováno bezmála 4.000 pejsků. Pokud každý držitel pejska neuklidí „jen 1 x denně“, můžeme si spočítat, jakou geometrickou řadou „znečištění narůstá“….    

V roce 2016 bylo na poplatcích za psy vybráno cca 720 tisíc. Za úklid psích exkrementů na veřejné zeleni, který je prováděn technikou (čtyřkolka s vysavačem), je ročně, za období od 15/03 do 15/11, vynaloženo cca 860 tisíc korun.

Úklid je ve smluvním období prováděn na všech veřejně přístupných prostranstvích městské zeleně (180 hektarů), a to na základě schváleného harmonogramu: v centru města 1 x týdně, na sídlištních plochách 1 x za 14 dní. Úklid psích exkrementů ze zpevněných ploch (zejména chodníků a některých komunikací) je prováděn a hrazen v rámci zimní údržby komunikací a letního čištění komunikací.

"Rádi bychom touto cestou rovněž připomněli, že pokud po pejskovi ten, který jej venčí, neuklidí, dopouští se přestupku podle ustanovení § 47 odst. (1) písm. d) zákona č. 200/1990 Sb., o přestupcích, v platném znění, a bude-li přistižen, může mu být za znečištění veřejného prostranství  uložena pokuta do výše 20 tisíc korun," uvedl náměstek teplického primátora Hynek Hanza.

"Přes veškerou snahu města eliminovat tento druh znečištění veřejného prostranství se bohužel setkáváme s minimálním efektem. Je potřeba změnit přístup některých spoluobčanů – s touto změnou však musí začít každý u sebe, na to jsou veškerá nařízení krátká," dodal.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště
Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let
Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?


Komentáře