Opravuje se trať na Moldavu. Cestující se tam vlakem svezou od zimy

Lokálka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Lokálka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICKO - Rekonstrukcí po sesuvu půdy probíhá právě v těchto dnech železniční trať do Moldavy. První cestující se vlakem na této trati svezou od letošní zimy.

Reklama

Sesuv půdy a konečný výpadek na vlakové trati poznamenal v této oblasti Krušných hor i cestovní ruch.

"Z boku vysokého náspu budou aplikovány zemní kotvy, které předepneme a tím se "sešije" celý svah a získá zase potřebnou stabilitu,“ řekl České televizi Michal Pleschinger,  stavbyvedoucí ze společnosti Strabag.

Stavební firma také při rekonstrukci trati musí počítat s dalšími sesuvy a případnými komplikacemi v budoucnu. To zajistí pořezání stromů a správné odvodnění. Pak by se neměl oblasti znovu týkat stejný incident jako letos v březnu. Sesuv půdy tam trať vyřadil z provozu.

Náklady na opravu činí zhruba 53 milionů korun.

Železniční trať v uvedené oblasti využívají spíše turisté směřující do Krušných hor. Horská dráha je 130 let stará a její část z Louky u Litvínova do Moldavy je kulturní památkou.

Starostka Moldavy prozradila, že vyřazená trať z provozu se projevila v úbytku turistů. To by se mohlo změnit od letošní zimy.

Místní doufají, že se ministru dopravy Danu Ťokovi nepodaří zmírnit povinnosti státu pečovat o železniční tratě. Za daných podmínek se stát musí starat i o tratě, po kterých jezdí jen malé množství vlaků, což se týká i těch na Moldavě.

Moldavská trať tak teď ještě má štěstí, protože při případném zásahu ministra dopravy by se v budoucna dalších oprav už dočkat nemusela.


Reklama

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře