Opravuje se trať na Moldavu. Cestující se tam vlakem svezou od zimy

Lokálka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czLokálka, ilustrační foto. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

TEPLICKO - Rekonstrukcí po sesuvu půdy probíhá právě v těchto dnech železniční trať do Moldavy. První cestující se vlakem na této trati svezou od letošní zimy.

Reklama

Sesuv půdy a konečný výpadek na vlakové trati poznamenal v této oblasti Krušných hor i cestovní ruch.

"Z boku vysokého náspu budou aplikovány zemní kotvy, které předepneme a tím se "sešije" celý svah a získá zase potřebnou stabilitu,“ řekl České televizi Michal Pleschinger,  stavbyvedoucí ze společnosti Strabag.

Stavební firma také při rekonstrukci trati musí počítat s dalšími sesuvy a případnými komplikacemi v budoucnu. To zajistí pořezání stromů a správné odvodnění. Pak by se neměl oblasti znovu týkat stejný incident jako letos v březnu. Sesuv půdy tam trať vyřadil z provozu.

Náklady na opravu činí zhruba 53 milionů korun.

Železniční trať v uvedené oblasti využívají spíše turisté směřující do Krušných hor. Horská dráha je 130 let stará a její část z Louky u Litvínova do Moldavy je kulturní památkou.

Starostka Moldavy prozradila, že vyřazená trať z provozu se projevila v úbytku turistů. To by se mohlo změnit od letošní zimy.

Místní doufají, že se ministru dopravy Danu Ťokovi nepodaří zmírnit povinnosti státu pečovat o železniční tratě. Za daných podmínek se stát musí starat i o tratě, po kterých jezdí jen malé množství vlaků, což se týká i těch na Moldavě.

Moldavská trať tak teď ještě má štěstí, protože při případném zásahu ministra dopravy by se v budoucna dalších oprav už dočkat nemusela.


Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový? Ministr Robert Pelikán potvrdil výstavbu justičního areálu v Ústí. Kdy bude hotový?
Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty? Spojí labské břehy v Děčíně nové lávky pro pěší i cyklisty?
Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech Hygienici uzavřeli restauraci Minigolf v Lounech

Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen Muž chtěl domů odvézt policejním vozem. Byl zadržen
Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město? Ústí sužuje žloutenka. Postihne celé město?
Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?! Agresivita chlapce z Loun má možná hlubší podtext. Dávali mu výpalné, aby je nezmlátil?!


Komentáře