Na jaře chceme dál kousat, říká teplický asistent Hejkal

Stanislav Hejkal. Foto: archiv FK Teplice/Martin Kovařík
Stanislav Hejkal. Foto: archiv FK Teplice/Martin Kovařík

Teplice - Stabilním členem realizačního týmu fotbalistů Teplic je asistent trenéra Stanislav Hejkal. Poté, co v únoru nečekaně skončil hlavní kouč prvoligového áčka Zdeněk Ščasný, se právě on stal spojovacím článkem mezi bývalým trenérem a nově nastoupivším lodivodem Petrem Radou.

Reklama

A jak se ukazuje, Tepličtí složité období zvládli a vzhlížejí dál do fotbalového jara se solidními vyhlídkami. Potvrzuje to i Hejkal v rozhovoru.

Jak jste získal informaci o tom, že Zdeněk Ščasný odstoupil z funkce?

Přišlo to znenadání. Nikdo to nečekal, ani já. Byl jsem zrovna na zápase v Ostravě, kde jsem pozoroval našeho nejbližšího soupeře v lize. A dozvěděl jsem se tu zprávu po telefonu. Moc jsem se tomu divil a ze začátku jsem nevěřil. Jenže už druhý den jsem vedl trénink a třetí den přišel do Teplic trenér Rada.

Můžete porovnat činnost trenérů, s nimiž vás pojila či pojí sportovní spolupráce?

Každý trenér má svoji práci, která je odlišná. Byť jsou Zdeněk Ščasný i Petr Rada stejná trenérská generace, jsou každý jiný. Jak trénuje ten, nebo onen, prozrazovat nebudu.

Čekali jste i po šokující trenérské rošádě tak úspěšný vstup Teplic do jara? Sedm bodů po třech zápasech je slibným vkladem.

Říkali jsme si, že pokud chytneme první kolo, může to být dobré. Pak jsme remizovali na Slavii a vyhráli v Liberci.

Můžete konkretizovat výkonnostní cíle pro finiš sezóny?

Jsme v lize pátí s dvoubodovou ztrátou na čtvrtou příčku. Chceme kousat a uvidíme, jak ještě obstojíme v Poháru FAČR. Nemůžeme si ale nalhávat, že jsme spokojeni. Od některých fotbalistů očekáváme daleko více v ofenzivě, v defenzivě i osobních soubojích.  Máme vykartované hráče, takže si musíme poradit i bez nich.

ČTĚTE: Teplické fotbalisty po letech povede Petr Rada

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře