Ministr kultury jednal v Krupce o budoucnosti památek a nominaci na seznam UNESCO

Daniel Herman a Zdeněk Matouš. Foto: archiv Město KrupkaDaniel Herman a Zdeněk Matouš. Foto: archiv Město Krupka

Krupka - Ministr kultury Daniel Herman (KDU-ČSL) navštívil Krupku, aby s vedením města diskutoval jak o zápisu česko-německé Hornické kulturní krajiny Krušnohoří/Ergebirge na seznam UNESCO, tak také o všeobecném rozvoji krupských pamětihodností.

Reklama

Daniel Herman přijel do Krupky necelý měsíc po tom, co bylo veřejně oznámeno stažení přihlášky k zápisu krušnohorských hornických památek na seznam UNESCO.

Německou část dokumentace je totiž nutné doplnit, aby mohla být přihláška k zapsání na seznam UNESCO znovu podána v nejbližším možném termínu - do 1. února 2017. Světový výbor UNESCO by pak o zápisu rozhodoval v roce 2018.

Během své návštěvy Krupky si ministr kultury prohlédl městskou památkovou zónu v Husitské ulici a s vedením Krupky jednal o dalším dlouhodobém rozvoji krupských památek.

„Cestou k dlouhodobé a kvalitní péči o naše památky jsou dobře vypsané dotační tituly nejen krajských úrovní, ale také ministerstva kultury. Přímá i nepřímá podpora ministerstva při čerpání prostředků z evropských fondů nebo českých dotačních titulů na opravy památek v celé České republice je stěžejní. Stejně tak je tomu i u nás v Krupce. Bez této podpory by péče o naše památky nebyla možná. Památek však máme v našem historickém městě tolik, že bychom potřebovali k jejich obnově či záchraně násobně více,“ řekl starosta Krupky Zdeněk Matouš.

Podle ministra je nutné maximálně využívat dotace Evropské unie, což je i z jeho vlastního pohledu v Krupce po několikaletém úsilí vidět.

V minuosti byla z dotací zrekonstruovana historická budova bohosudovské klášterní školy na Mírovém náměstí, ve které od začátku roku 2016 sídlí krupský městský úřad.

Dalším příkladem využití dotací v Krupce je rekonstrukce bývalé barokní fary v Husitské ulici, kde je dnes umístěno krupské hasičské muzeum.

ČTĚTE:  Krupka věří v úspěšný zápis na seznam UNESCO, i když se žádost musí dopracovat

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště
Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let
Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?


Komentáře