Hadí lázně v Teplicích asi půjdou k zemi. Na exministra Staňka míří trestní oznámení

Hadí lázně. Foto: archiv Pixabay.com
Hadí lázně. Foto: archiv Pixabay.com

TEPLICE - Hadí lázně v Teplicích již nejsou národní kulturní památkou. Postaral se o to bývalý ministr kultury Antonín Staněk (ČSSD), který tímto krokem de facto vyšel vstříc teplickému developerovi Jaroslavu Třešňákovi.

Reklama

Exministr Staněk tak učinil poslední den ve svém úřadu, tedy 31. července 2019.

Vysloužil si kritiku z mnoha stran. Svůj krok bude zřejmě vysvětlovat i policii. Nadační fond proti korupci totiž v případu chystá trestní oznámení, informoval server Neovlivni.cz.

Fond pojal podezření, že Staňkův krok je prý nestandardní.

Navzdory opakovaným verdiktům ministerstva kultury i nesouhlasným posudkům památkářů totiž exministr Staněk poslední den ve funkci rozhodl, že klasicistní budova po jedenašedesáti letech nově nebude památkově chráněná.

Vyšel tak vstříc majiteli lázní Jaroslavu Třešňákovi, jinak též sponzorovi loňské prezidentské kampaně Miloše Zemana.

Právě Miloš Zeman držel ve funkci Staňka, a to navzdory ČSSD.

Neovlivni.cz popsal průběh posledních dní Antonína Staňka ve funkci ministra:

"Antonín Staněk vydal nečekané rozhodnutí během čtyř pracovních dní. V pátek 26. července mu na stole přistál rozklad majitele lázní Třešňáka, který napadl původní zamítavé rozhodnutí ministerstva z 8. července. 31. července – v den, kdy opouštěl funkci – pak Antonín Staněk rozhodl zcela opačně a památkovou ochranu zrušil," uvedů web.

Antonín Staněk se odmítal ke kauze vyjadřovat, učinil až 12.8.2019 prostřednictvím Twitteru.

"Památková ochrana Hadích lázní stále trvá, protože objekt je uvnitř památkové zóny Teplice. Vzhled objektu, jeho exteriéry, jsou proto i nadále chráněny. Vnitřek objektu, jak ukázala už i média, je zcela devastován, vybavení je vystěhováno a není tam co chránit," napsal.

Aby ihned doplnil: "Sejmutím ochrany jsem umožnil odblokovat letitou patovou situaci, během níž objekt stále více chatral. Přišlo mi lepší a logické dát Hadím lázním naději na další využití pro 200 postižených dětí, než je dále nechat nesmyslně chátrat."

Právě developer Jaroslav Třešňák, který je majitelem Hadích lázní, se snažil budovu strhnout k zemi a přebudovat v modernější objekt.

Ještě před tím, než bývalý ministr Staněk sejmul z objektu památkovou ochranu, nabídl objekt městu Teplice. Vedení města se má v nejbližších dnech nabídkou zabývat.

Reklama

Hodnocení

1.88 hvězdiček / Hodnoceno: 8x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře