Drogová scéna i na Teplicku je na vzestupu. Nejhorší region hned po Praze

Vybavení pro výrobu pervitinu. Foto: archiv Celní správa ČRVybavení pro výrobu pervitinu. Foto: archiv Celní správa ČR

Teplice - Přestože se daří policejním týmům dělat zátahy na drogové gangy, region Teplicka se stal domovem, kde se vaří pervitin. Ten je distribuován pro tuzemskou klientelu a míří i do Německa.

Reklama

"Bohužel v rámci drogové problematiky je zaznamenán nárůst a Ústecký kraj je druhý za Prahou. Směrem k uživatelům drog je počet opravdu vysoký. Vždycky to má souvislost s lokalitou, s nezaměstnaností, se vzdělaností. Jsou to spojené nádoby," řekl pro MojeTeplicko.cz krajský radní Martin Klika (ČSSD), který má v kompetenci sociální služby a bezpečnost.

Ten vidí represivní část boje s drogovou scénou především na státu. "Myslím si, že toto je záležitost spíše státu. Snažíme se pomoci jednotlivým městům a obcím v otázce veřejného pořádku, abychom jim předávali informace – dobré zkušenosti z jiných měst a obcí. Je to vždycky otázka řízení toho daného města a obce. Jsou samozřejmě obce, které v minulosti dokázaly do bezpečnosti i sociálních služeb vložit finanční prostředky a vrátilo se jim to. Bohužel jsou tu i města a obce, které tuto věc dost podcenily," konstatoval Martin Klika.

Drogový problém je i Teplic. Drogy se lze vaří, aby byly nadále distribuovány, město má i hodně uživatelů. Problémovými lokalitami jsou především Trnovany.

"Důležitá je i samozřejmě spolupráce toho daného města s policií, ale je to na tom státu. My jako Ústecký kraj jsme vytvořili strategii k protidrogové problematice, kde by mělo dojít k navýšení peněz směrem k sociálním službám pro organizace, které zajišťují například K centra, protože v některých městech by tyto neziskové organizace již nefungovaly," uvedl Martin Klika. "V minulém roce došlo k navýšení finančních prostředků. Tato problematika není jen o represivní stránce, chce to podporovat prevenci a samozřejmě něco stojí i následná péče."

A jak čelit problému? "Ono to souvisí s chudobou obyvatel a vykupování bytů zadlužených majitelů v zajímavých lokalitách. A následně sestěhovávání lidí do oblastí, kde pro ně získají bydlení za pár korun. Je to i otázka vazeb v rodině," dodal krajský radní.

ČTĚTE: S dotacemi na sociální služby jsme nepochybili. Drogový problém v kraji je, říká Martin Klika

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště
Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let
Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?


Komentáře