Čínské konzervárně v Hrobčicích u Teplic hrozí zánik. Bude propouštění?

Konzervárna v Hrobčicích. Foto: archiv Obec HrobčiceKonzervárna v Hrobčicích. Foto: archiv Obec Hrobčice

Hrobčice - Čínské konzervárně v Hrobčicích u Teplic hrozí krach, už poněkolikáté během posledních dvou let. Finanční injekce ve výši několika desítek milionů korun nepomohla továrnu postavit na nohy, chybí odběratelé konzerv.

Reklama

Na obtížnou ekonomickou situaci upozornil server IDNES.cz, který si všímá, že továrnu podporoval český stát i ústecké hejtmanství. Původní investice činila 430 milionů korun, ovšem dalších 20 milionů korun firma dostala i od ministerstva práce a sociálních věcí na pobídku na vytvoření nových pracovních míst. Nyní firmě hrozí, že peníze bude muset vracet. Ovšem pokud nezkrachuje.

Firma původně měla zaměstnat 150 lidí, nyní má v konzervárně pracovat ani ne polovina a web se odvolává i na zdroj, podle kterého stát od firmy vymáhá pokutu za nesplnění podmínek.

Shanghai Maling, jak se vlastník továrny jmenuje,  prý má několik pohledávek a dluží odběratelům. Aktuálně chce do insolvence poslat firmu společnost Grimpaner, což vyplývá z insolvenčního návrhu. Své pohledávky chtějí prý uplatňovat i banky.

Konzervárnu v květnu 2015 navštívil i hejtman Oldřich Bubeníček, který se rozplýval nad čínskou investicí.

Důvodem, proč výroba v Hrobčicích vázne, má být údajný spor o ochrannou známku na britském trhu, kam konzervy z Teplicka měly mířit. Kvůli právní nejistotě přerušili loni odběratelé z Británie kontakty s továrnou z Česka.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště
Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let
Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?


Komentáře