Budou Teplice propojeny s Ústím? Haly, cyklostezky i jezero Milada

Výrobní hala u Chabařovic. Foto: archiv MojeTeplicko.czVýrobní hala u Chabařovic. Foto: archiv MojeTeplicko.cz

Teplice - Průmyslové a logistické haly podél silnice I/13 mohou spojit okrajové části Teplic s Chabařovicemi a Ústím nad Labem. Novou rekreační zónou se navíc stane jezero Milada.

Reklama

Téma, o kterém se příliš nemluví. Jezero Milada má do této okrajové části Ústí nad Labem přitáhnout turistický ruch. Počítá se i s lidmi z Teplicka, kteří to budou mít k umělé vodní nádrži vybudované po těžbě uhlí blízko.

Ovšem na druhou stranu v oblasti vznikají nové průmyslové haly. Vše je živelné.

A město Chabařovice paradoxně trpí. "Kolem Chabařovic je velké množství supermarketů – Trmice, Všebořice, Teplice, Ústí nad Labem. Občané města nakupují mimo Chabařovice a máme problém obchůdky udržet," řekl pro MojeTeplicko.cz chabařovický starosta Josef Kusebauch.

Chabařovice jsou přitom ze všech stran atakovány i průmyslovými objekty a areály. "My stojíme o pracovní příležitosti," podotkl starosta Chabařovic. "Obecně nemáme s halovými objekty na okraji města problém."

Haly nevznikají jen u Chabřovic, především u silnice I/13 v Přestanově. Výrobní haly jsou i u Srbic a Soběchleb, kde vyplňují prostor mezi Krupkou a silničním tahem na Ústí a Děčín.

Právě haly podél silnice do Teplic mohou vytvořit souvislý pás zástavby. Další objekty, jako třeba rodinné domy, mohou vznikat rozšiřováním obcí Modlany či Srbice.

"Neexistuje nějaká komplexní koncepce, která by po urbanistické stránce tento prostor řešila. Mohou tam být cyklostezky, nové silnice, nové stavby. Vše ale závisí na jednotlivých územních plánech obcí. Ale chybí společná strategie prostoru," konstatoval Josef Kusebuch.

Podle starosty Miladu budou využívat lidé z Ústecka a Teplicka. "Myslím si, že návštěvníci budou obyvatelé Ústí, Chabřovic, Chlumce, Teplic, Trmic – toho nejbližšího okolí. Těší se tam surfaři, vodní lyžování. Jezero je dlouhé 5 kilometrů," vysvětluje.

Může se Milada stát vyhledávaným turistickým místem? "Jezero je technické, má obdélníkový tvar. Jsou vidět komíny z trmické teplárny, přesto další okolí je pěkné – pohled na Krušné hory. Podle mého názoru je to předurčeno zejména pro sportování," říká Josef Kusebauch. "Zájem projevily i potápěčské kluby, tam je udržovaná čistá voda s dohledností 10 metrů a vodními rostlinami. Ideální pro potápěčské kurzy."

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště Zakleté Teplice? Po údajné bombě strašil dron na poště
Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let Mladík za stovku bodných ran babičce vyfasoval 17 let
Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví Estakáda na D8 v provozu. Řidičům se přes České středohoří uleví

Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý Středeční ráno: Nehoda autobusu s vozidlem, jeden mrtvý
Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest? Brutálně zavraždil babičku. Padne výjimečný trest?
Sklad ropy ve Vaňově? Sklad ropy ve Vaňově?


Komentáře