Bílina chce řešit byznys s chudobou a hodlá koupit 500 bytů

Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com
Ilustrační snímek. Foto: pixabay.com

BÍLINA - Vedení města Bíliny by rádo získalo do svého vlastnictví na pět set bytů nacházejících se v sociálně vyloučených lokalitách.

Reklama

Problematika sociálně vyloučených lokalit trápí obce a města napříč Ústeckým krajem. K razantnímu kroku se rozhodla i Bílina.

Město chce koupit na pět stovek bytů ze sociálně vyloučených lokalit, aby předešlo obchodování s chudobou. O byty se totiž rovněž zajímá společnost, která vlastní a pronajímá nemovitosti nájemníkům ze sociálně slabších vrstev, kteří se pak dostávají do sporů s místním obyvatelstvem.

Bílina by ráda koupila byty z Teplického předměstí i ze sídlišť Za Chlumcem a u Nového nádraží.

Město se zaměřuje na tyto lokality, protože se v uvedených oblastech nacházejí sociálně slabší občané, kteří dlouhodobě neudržují pořádek a jsou na ně stížnosti. Vedení města tak bude muset tyto byty využívané k sociálnímu bydlení odkoupit od soukromých osob i různých společností.

O stejné byty ale usiluje i společnost, která obchoduje se sociálním bydlení v Ústí nad Labem, Janově či Mostě.

Opozice města ale s plánovým krokem vedení spolu se starostou Oldřichem Bubeníčkem z KSČM nesouhlasí. Obává se, že za vším jsou osobní zájmy a město by byty koupilo za přemrštěné ceny.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře