Zvládli jsme dva těžké zápasy po sobě, kvitoval trenér Petr Němec úspěchy

Trenér fotbalistů Ústí. archiv: SeveroceskýDeník.cz
Trenér fotbalistů Ústí. archiv: SeveroceskýDeník.cz

Ústí n/L. - Postup v domácím poháru, výhra v Českých Budějovicích v rámci druhé ligy. To jsou pozitivní výsledky, jaké se povedly uhrát fotbalistům FK Ústí nad Labem. „Jsme rádi, že nám to vychází, ale ve fotbale jste jednou nahoře, podruhé dole,“ glosoval současné úspěšné období ústecký trenér Petr Němec.

Reklama

Jak si ceníte tříbodového zisku z jihu Čech?

Nebylo to jednoduché, ale podali jsme dobrý výkon. Hráči splnili taktické pokyny, dali jsme jeden gól a mohli jsme jich vstřelit víc. Vypracovali jsme si větší počet šancí, než soupeř.

Neměl jste obavy, zda se na ústeckých hráčích neprojeví uspokojení po pohárovém skalpu pražské Slavie?

Určitě jsme se toho trošku obávali. Ale spíš z toho pohledu, jestli jsme schopní vydržet odehrát dva náročné zápasy po sobě během několika dní. Navíc přišla cesta do Budějovic, kam jsme jeli až v den zápasu. Utkání jsme zvládli po fyzické stránce. V tom nebyl problém. A v psychickém rozpoložení také ne.

Jak jste spokojen s novými posilami?

Obránce či defenzivní záložník Alois Hyčka, který se vrátil do Ústí ze Zbrojovky Brno, je poctivý kluk. Na hřišti ze sebe vydá všechno a je posilou. Petr Hošek bojuje s tím, že se v útoku daří Tomáši Smolovi a je pro něj těžké se přes něj prosadit. A když chodí Petr Hošek na hřiště na koncové minuty, je taky přínosem.

Jak berete přední postavení mužstva v druholigové tabulce?

Zůstáváme v klidu. Soustřeďujeme se na nejbližší zápas v pátek 2. října s Třincem. Pak se uvidí, jak na tom budeme.

Vedení FK Ústí má od října 2015 převzít nový ředitel klubu Petr Heidenreich.

Znám ho podle jména, ale počkám si na osobní kontakt. O tomto tématu se mnou zatím nikdo nemluvil. Zaměřuji se jen na naše zápasy.

Reklama

Hodnocení

4.25 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře