Zlín byl nadmíru produktivní. Ale věřím, že záchranu uhrajeme, říká navrátilec do branky Tomáš Grigar

Brankář Tomáš Grigar. Foto: archiv FK TepliceBrankář Tomáš Grigar. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Návrat na prvoligové trávníky ohlásil po vleklém zranění brankář Teplic Tomáš Grigar. V 25. kole proti Fastavu Zlín nastoupil na jaře poprvé a asistoval u remízy Sklářů se Zlínem 2:2. Teplice v poločase vedly o dvě branky, ale po přestávce o svůj náskok přišly.

Co říkáte remíze 2:2 se Zlínem?

Už jsme mohli rozhodnout o své záchraně v lize, místo toho to pořád nemáme jistí. Navíc Olomouc i další celky pod námi nevyhrály, takže už jsme mohli být v klidu. Ale nevyšlo to . Sami jsme si pokazili druhý poločas a ztratili vedení 2:0, nakonec máme jen bod.

Máte vysvětlení pro nepovedený druhý poločas?

Pořád jsme hráli do útoku. Říkali jsme si, že kdybychom dostali gól, ať hrajeme v klidu, pořád to svoje a přidáme další góly. Ikdyby to pro diváky byl hnusný fotbal, bylo potřeba získat body.

Zlín ale prokázal vedlkou produktivitu...

Ze tří střel na bránu vstřelil Zlín dva góly. Hostí hráli na brejky, a to co potřebovali.

Do branky jste se vrátil po dlouhém zranění, jak hodnotíte svůj návrat na ligové trávníky?

Čekal jsem na svůj návart dlouho, chtěl jsem samozřejmě chytat. Ale výsledek pro nás není dobrý. Rameno mám uzdravené, nic mě nelimituje. Ale škoda, že se mi návrat pokazil druhým poločasem, ve kterém jsme dostali dva góly, ačkoli v první půli jsme hráli velmi dobře.

Co říct o zbytku sezóny, záchranu ještě nemáte jistou...

Výsledky ostatních soupeřů nám nahrávaly. Takhle se asi budeme strachovat do posledního kola.

V závěru ročníku máte rovněž i těžký los včetně zápasů se Spartou či Slavií...

Věřím, že máme dobrý tým a že si to uhrajeme. Na Slavii třeba budeme dobře bránit a utečeme do brejku. Zatím jsem v klidu.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo