Zkušení hráči mi jdou příkladem, vítá chomutovský David Kaše posily

David Kaše. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
David Kaše. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - Benjamínkem chomutovského hokejového celku v extralize je útočník David Kaše. I v silné konkurenci si udržuje místo v sestavě a podílel se na dvou vítězstvích Pirátů v prvních třech kolech soutěže. „Liga je a asi ještě bude vyrovnaná, ale chceme se vyhnout baráži,“ říká mladý hokejista k cílům nováčka soutěže.

Reklama

Jak hodnotíte dosavadní účinkování mužstva v soutěži?

Jsme rádi, že jsme si připsali tři body v zápase s Pardubicemi. Už jich máme šest, což je super. Hlavní je, že jsme proti Boleslavi i Východočechům vydrželi fyzicky, urvali jsme vítězství v koncovkách.

Pokaždé byl stav dlouho 1:1, ale v závěru jste vždy soupeře zlomili.

Bylo to tím, že jsme se dobře drželi herního systému vzadu. Poctivě jsme bránili a výborně zachytal Míra Kopřiva. Přálo nám i štěstí, jemuž jsme šli naproti. Přitom Pardubice bojovaly o první body v sezóně, takže výhry nad nimi si ceníme.

Co říkáte na posílení chomutovského kádru o útočníky Romana Červenku, Michala Vondrku, Marka Tomicu a další zkušené hráče?

Jsou to hokejisté, kteří už mají něco za sebou. Výborně zapadli do týmu. I mně dávají nové podněty ke zlepšení hry. Jdou mi příkladem a jsem za to rád.

Cítíte respekt z velkých jmen na soupiskách soupeřů? Třeba za Kometu Brno hraje obránce Tomáš Kaberle, který má obrovské zkušenosti z NHL i z reprezentace.

Pan Kaberle je velkou osobností. Hrál jsem proti němu už loni v první lize, kdy působil na Kladně. Nemůžeme hledět na to, proti komu bojujeme, musíme v každém zápase odvádět co nejlepší výkony pro tým.

V minulé sezóně jste poznal právě prvoligovou soutěž a letos už premiérově extraligu. Je to velký skok?

Určitě. Nastoupil jsem zatím do všech zápasů. S extraligou je spojené i cestování. Třeba po pátečním zápase 18. září jsme hned následující den jeli do Ostravy k zápasu s Vítkovicemi. Takže musíme dbát i na regeneraci, abychom ušetřili síly. Věřím, že náročný program zvládnu a chtěl bych odehrát všech dvaapadesát kol v základní části.

Kam směřují ambice Chomutova v extralize?

Chceme se vyhnout baráži i skupině o 11. - 14. místo. K tomu potřebujeme dostat pod sebe v tabulce čtyři soupeře.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře