Zemřel František Hrdlička, šéf FK Teplice. Utkání s Č. Budějovicemi je odloženo

František Hrdlička. Foto: archiv FK Teplice/Martin KovaříkFrantišek Hrdlička. Foto: archiv FK Teplice/Martin Kovařík

Teplice - Šéf teplického fotbalu František Hrdlička v sobotu 2. srpna 2014 zemřel. Od středy byl hospitalizován po mozkové mrtvici v ústecké nemocnici. Sobotní utkání FK Teplice s Českými Budějovicemi je odloženo.

Reklama

"S hlubokým zármutkem v srdci oznamujeme veřejnosti, že dnes v dopoledních hodinách zemřel ředitel našeho klubu, pan František Hrdlička. Utichnutí tohoto vždy žlutomodrého srdce je obrovskou tragédií, která klub zasáhla, a na kterou nikdo nebyl připraven," stojí v prohlášení klubu na webobých stránkách.

"Do fotbalového nebe odešel člověk, který stál za největším vzestupem klubu FK Teplice v jeho historii a v posledních více jak 20 letech byl FK Teplice jednoznačně personifikován s osobou pana Hrdličky," uvádí dále prvoligový fotbalový klub.

František Hrdlička začátkem 90. let zachránil teplický fotbal před úpadkem a opětovně jej spojil s teplickou sklárnou, se kterou následně dokázal zrealizovat myšlenku rekonstrukce stadionu Na Stínadlech. Pod jeho vedením klub pravidelně nastupoval v evropských soutěžích UEFA.

Za celý český fotbal vyjádřil hlubokou soustrast jeho předseda Miroslav Pelta. "Tato smutná událost se mě osobně velice dotkla, protože mě s Františkem Hrdličkou spojovaly dlouholeté nejen profesní, ale i přátelské vztahy," uvedl na webu FAČR předseda asociace. „Za celou asociaci chci vyjádřit hlubokou soustrast jeho rodině a blízkým, soucítíme i s teplickým klubem. Je mi to moc líto."

Náhradní termín zápasu s Českými Budějovicemi, který byl pro Teplice prvním utkáním před domácím publikem v nové sezóně, zatím určen nebyl.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo


Komentáře