Zdeněk Ščasný v Teplicích nečekaně skončil. Přijde Rada?

Zdeněk Ščasný. Foto: FK Teplice/Martin Kovařík
Zdeněk Ščasný. Foto: FK Teplice/Martin Kovařík

Teplice - Šokující konec trenéra Zdeňka Ščasného na lavičce Teplic pět dní před začátkem jarní části Synotligy nemohl čekat nikdo. Šestý tým tabulky české nejvyšší soutěže tak ze dne na den skončil bez kouče, který sám na svůj post rezignoval. Kdo ho nahradí? Spekuluje se o jménech jako Petr Rada či František Straka.

Reklama

Ščasný působil v Teplicích od října 2012 a brzy se zařadil mezi největší osobnosti celého klubu. Tým tehdy vytáhl ze sestupového pásma, v minulé sezóně dokonce polovinu sezóny bojoval s týmem o titul, letos se pohyboval opět v popředí tabulky. Nyní ale Sčasný rezignoval. A sportovní výsledky důvodem být nemohou.

Sám Ščasný svůj odchod úplně jasně nevysvětlil, nastínil alespoň možné důvody. "Po diskusích s vedením jsem věděl, že se musí najít řešení. Nejvyšší vedení si mě zavolalo na jednání a já věřil, že se to vyřeší. Ale taky, že to může dopadnout jinak. Nic se nevyřešilo, byť jsem upozorňoval, že do startu jara se to vyjasnit musí. Tak jsem to vyřešil sám," prozradil zkušený kouč se zkušenostmi z Viktorie Žižkov, Sparty či Panathinaikosu Atény.

Ščasný narážel na špatnou atmosféru v klubu. "V Teplicích to byly krásné roky, ale postupně na podzim se v klubu změnila atmosféra a přerostlo to až v nepřátelství," pokračoval.

"Odcházím s pocitem dobře udělané práce, to rozhodnutí jsem udělal s plným vědomím všeho. Bylo to nezbytné," řekl.

Klub ze Stínadel připravuje na čtvrtek 19. února tiskovou konferenci, na které by měl oznámit jméno nového trenéra. Živě se spekuluje o Petru Radovi, jenž už v Teplicích několikrát působil.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře