Zažíváme mimořádnou sezónu, rozplýval se Budínský po postupu do finále

Basketbalisté Děčína. Foto: BK Děčín/Roman Valenta
Basketbalisté Děčína. Foto: BK Děčín/Roman Valenta

Děčín - Největší úspěch v historii klubu zaznamenává děčínský basketbal. Dlouhodobě nejlepší severočeský tým v elitní soutěži postoupil poprvé do finále NBL! BK Děčín zdolal v semifinále play-off celek Prostějova a zahraje si od 13. května 2015 o titul proti Nymburku.

Reklama

"V první řadě bych chtěl poděkovat trenérovi soupeře Zbyňkovi Cholevovi a jeho prostějovskému týmu za skvělou sérii. Mají náš respekt, jsou to pět let vicemistři, všichni víte, že se hrálo finále Nymburk – Prostějov, a my jsme tuhle situaci chtěli změnit – a změnili,“ netajil pozitivní emoce děčínský trenér Pavel Budínský.

"Měli jsme po základní části dobrou výchozí pozici a před zápasem, který byl rozhodující, jsme si řekli, že pokud to máme uskutečnit, tak musí všichni hráči na hřišti jednak nechat všechno, ale také musí předvést kvalitu a úroveň hry takovou, která patří na semifinále, protože poslední dva zápasy to nebylo tak vybalancované jako doposud,“ přibližoval kouč svoje myšlenky.

"A musím říct, že výkon v takhle těžkém utkání, v takovéhle atmosféře, v takovém očekávání, to je, myslím, dostatečně silný punc mimořádné sezony, kterou tady zažíváme. Je mi ctí trénovat děčínský tým a kluky. Budeme letos jediným týmem, který bude hrát dvě finále v hlavních soutěžích v České republice – jako jsou Český pohár a Kooperativa NBL. To si myslím, že je pro nás mimořádný počin,“ rozplýval se Budínský,

"Postup jsme si zasloužili, hráli jsme skutečně s velkou odvahou, nikdo nebyl mentálně vykolejený, naopak všichni chápali, že pokud se to má stát, tak musíme opravdu předvést zodpovědný, kvalitní a logický výkon. A to si myslím, že jsme zvládli, byť samozřejmě po prvním poločase, kdy jsme se tak trochu nadechli k očekávání, že bychom to mohli zvládnout, tak Prostějov zase ukázal, že tady není jenom na výletě – a v okamžiku, kdy jsme prohrávali o 2 body, tak jsme se rychle vrátili zpátky, a samozřejmě díky našemu rozehrávači Tomáši Vyoralovi, který se dnes zřejmě narodil na šťastné planetě, dal trojku o desku z půlky a pak se rozhodl, že to zvládne sám, což je věc, kterou v Čechách málokdy uvidíte, kdy dvaadvacetiletý kluk vezme osud utkání do svých rukou. Smekám nejen před ním, ale před všemi svými hráči,“ vykládal s nadšením trenér.

"Postoupili jsme do finále, já bych rád poděkoval Jakubu Houškovi za jedenáct let v klubu, které spolu oba pamatujeme, a až teď jsme si naplnili sen, o nějž jsme se snažili již v minulých sezonách. Chtěl bych poděkovat neuvěřitelným fanouškům tady v Děčíně, ale i mimo Děčín, a samozřejmě realizačnímu týmu a vedení, že nám vytvářejí takové podmínky. Mrzí mě na této situaci jen jedno, že jsme to nezvládli někdy dřív, protože si myslím, že speciální dík by byl panu Slavomíru Bednářovi, který bohužel před touto sezonou odešel, a vždycky mě prosil, aby se toho dožil. Bohužel se toho nedožil, ale doufám, že na to shora kouká a viděl, že jsme to zvládli, takže to bych mu chtěl někam poslat. Jsem rád, že budeme hrát finále, ale nesmíme si myslet, že teď budeme týden slavit a bude tady malé Nagano. Musíme se připravit, abychom nebyli Nymburku pouze komparzem, ale zdatným soupeřem. Jsem moc šťastný a budu mít zážitek na celý život,“ líčil Budínský děčínskou senzaci.

ČTĚTE:  Basketbalistům Děčína chybí jediná výhra k postupu do finále

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře