Zápasy v Evropské lize jsou zážitkem, říká jablonecký Nermin Crnkič

Nermin Crnkič. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Nermin Crnkič. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Jablonec n/N - Hbitý fotbalový záložník Nermin Crnkič, který patří do nejužšího kádru FK Jablonec, je už ve svých třiadvaceti letech v nadsázce řečeno sportovním světoběžníkem. Pochází z Bosny a Hercegoviny, potom pobýval a hrál fotbal v USA, následně ve Švédsku a momentálně působí v České republice. A váží si toho, že s jabloneckým týmem startuje v Evropské lize.

Reklama

Jaká byla vaše dosavadní životní i sportovní cesta?

Jsem rodákem z města Novi Grad v Bosně a Hercegovině. Od svých sedmi osmi let jsem žil v USA a mám také americký pas. Nastoupil jsem i za fotbalový výběr USA do osmnácti let i za klubový tým. Další dva roky jsem prožil jako fotbalista ve Švédsku. A pak jsem přišel do českého Jablonce, který mě nejprve uvolnil na hostování do tehdy prvoligového SC Znojmo. A po návratu do Jablonce jsem v kádru áčka.

Jste spokojen s výkony mužstva v první lize?

V úvodních čtyřech kolech jsme získali jen pět bodů. Po výhře v Příbrami jsme remizovali s Bohemians Praha 1905, prohráli v Jihlavě a remizovali s Libercem. Není to ideální bilance, ale máme před sebou ještě velkou část sezóny. Budeme se snažit bodovou ztrátu na nejlepší týmy dohnat a bojovat o titul. Bylo by super, kdyby to vyšlo.

Jak si užíváte účinkování v Evropské lize?

Jsou to zážitky. V dánské Kodani proti FC Kodaň jsme hráli na výborném a velkém stadiónu. Bylo tam hodně lidí, což jsme brali i jako motivaci pro vlastní výkony. Totéž platí i pro naše zápasy s Ajaxem Amsterodam. Z Ajaxu máme velký respekt, je to světoznámý klub. V Amsterodamu i pak doma v Jablonci to budou těžká utkání.

Kam směřují vaše fotbalové plány?

Soustředím se na to, abych byl během čtyř měsíců, které zbývají do konce roku, co nejvíce platný Jablonci. Nevím, co pak bude dál, ale chtěl bych tady zůstat.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře