Zápas jsme si prohráli i sami, litoval asistent Jiří Šlégr po dalším nezdaru Litvínova

Jiří Šlégr. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Jiří Šlégr. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov - Hokejistům Litvínova se stále nedaří odpoutat se z předposlední příčky tabulky extraligy. A realita je taková, že po skončení základní části je čeká účast v nejspodnější skupině o 11. - 14. místo. Dvanáctá pozice bude ještě znamenat definitivní jistotu záchrany, nejslabší dvojice pak absolvuje baráž s nejlepšími dvěma týmy první ligy o dvě místenky pro příští ročník extraligy.

Reklama

Litvínovští promarnili šanci zvednout si sebevědomí pro finiš základní části. Podlehli totiž na domácím ledě Pirátům Chomutov 2:3. Byl to už čtvrtý vzájemný zápas obou celků v sezóně. Takže soupeři se dobře znali, čehož více využili hosté z Chomutova.

Asistent litvínovského trenéra Jiří Šlégr litoval bodové ztráty. Do utkání jsme přitom vstoupili dobře a prvních deset minut jsme měli navrch. Ale pak jsme poskytli soupeři přesilovky a průběh se začal otáčet. Dali jsme si takříkajíc sami dva góly. Jeden byl vlastní a pak jsme měli kotouč na holi a nedokázali jsme s ním vybruslit,“ popisoval Šlégr důležité dění na ledě.

Litvínovští přesto vyrovnali na 2:2. „Ve druhé třetině jsme měli převahu, mohli jsme zápas ještě více dostat na svoji stranu, ale bohužel se to nepovedlo. Nevím, co se stalo ve třetí třetině,“ říkal asistent. A upřesnil největší neduhy mužstva. „Přestali jsme bruslit, měli jsme snad jednu nebo dvě střely, což je neomluvitelné. Hokej se hraje na góly a bez toho nemůžete vyhrát. Svým způsobem jsme si zápas prohráli i sami, protože jsme se nechali vyloučit do tří a soupeř toho využil,“ konstatoval Šlégr.

Chomutov znovu vedl Kopřiva

Hokejisty Chomutova vedl podruhé v roli trenéra Břetislav Kopřiva, protože hlavní kouč Vladimír Růžička kvůli úmrtí manželky u mužstva chyběl. Kopřivu těšilo vítězství, ale nijak jej nepřeceňoval. Naše mužstvo zahrálo velice dobře, vycházel nám pohyb. Měli jsme dobrý vstup do utkání. Ve druhé třetině jsme mohli zápas možná i ztratit, protože tam se Litvínov zvednul a byli jsme hodně zatlačení. Litvínov přesilovky umí a bylo to náročné ustát,“ uznal náročnost zápasu.

Piráti za stavu 2:2 hráli zodpovědně a nakonec Červenka rozhodl o vítězství. „Po přestávce se ve třetí třetině mužstvo zklidnilo a zase hrálo svoji hru. Vydřeli jsme tři body, ale mrzí nás, že jsme ztratili několik hráčů pro zranění. Neříkám, že by to byly fauly, ale souboje na tělo. Nedohráli Tejnor, Pospíšil a Tomica,“dodal Kopřiva.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře