Zápas jsme si nechali zbytečně zdramatizovat, láteřil po skalpu Jihlavy Jan Dlouhý

Ústečtí hokejisté vyhráli nad Jihlavou. Foto: HC Ústí n.L.Ústečtí hokejisté vyhráli nad Jihlavou. Foto: HC Ústí n.L.

Ústí n/L. - Ústečtí Lvi po dvou porážkách od Litoměřic a Berouna nebyli v domácím střetnutí s Jihlavou považováni za favority. Přesto dokázali nad Duklou zvítězit 4:3, ambiciózní tým z Vysočiny žlutomodří předčili již podruhé v sezóně. A cenným skalpem odvrátili šílený debakl 3:9 z předchozího vzájemného duelu v Jihlavě.

Reklama

Na důležitém vítězství v závěru základní části se výrazně podílel i brankář Ústeckých Lvů Jan Dlouhý, který spolehlivým výkonem dlouho doslova mučil ofenzivní esa Jihlavy a několikrát vychytal i obávaného kanonýra Tomáše Čachotského.

Porazili jste Jihlavu 4:3. Můžeme mluvit o překvapivém skalpu Dukly…

Jsme rádi, že jsme to uhráli na slušný výsledek, zvítězili a hlavně vrátili Jihlavě debakl z předchozího vzájemného zápasu.

V průběhu mače jste vedli už o tři branky, nakonec se ale konalo drama do poslední sekundy. Proč se Jihlava dokázala vrátit do zápasu?

Škoda, že jsme si nechali utkání ještě zdramatizovat. Přece jen jsme vedli už 4:1 a třígólové vedení jsme už měli udržet.

V předchozím vzájemném utkání v Jihlavě jste utrpěli extrémní debakl 3:9. Měli jste tak o motivaci navíc Dukle výsledek vrátit?

Motivaci jsme měli, hráli jsme odzadu a prosazovali jsme se v koncovce. Tolik práce jsem ani neměl, dobře jsme bránili a kluci padali do střel, takže plno puků ke mně ani nedojelo.

Jihlava byla alespoň v úvodních dvou třetinách hodně nevýrazná. Na třetí tým tabulky překvapivé…

Jihlavě patrně nevyhovovalo naše širší kluziště, možná byli unavení z cesty. My jsme chtěli hrát svou hru a to se nám dařilo.

Vy osobně jste zaznamenal velmi spolehlivý výkon…

Pro mě to nebyl úplně snadný zápas. Jihlava se třeba dlouho nedostávala k puku, nic na mě nešlo a pak se ocitli ve velké šanci. To je těžší, než kdybych byl v permanenci po celý zápas.

Chytal jste v Berouně i doma s Jihlavou. Budete na ledě i v pondělí proti Benátkám?

Chytal jsem nyní dvě utkání za sebou, s Petráskem se při absenci Orcta střídáme. Kdo je jedničkou, to nevím. Jsem rád za každý odchytaný zápas.

Výhrou jste opět zdramatizovali boj o osmé místo. Jaké máte ambice v závěru sezóny?

Koukáme se v tabulce pod sebe, tabulka je hodně vyrovnaná. Pracujeme na defenzivě, s dobrou obranou můžeme v zápasech uspět.

-Martin Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí Trable s rekonstrukcí radnice v Jablonci nad Nisou nekončí
V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking V mostecké Bělehradské ulici je změna dopravního režimu, vznikl i nový parking
V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol V Litvínově vyroste nová kotelna za miliardu. Postaví ji Unipetrol

Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech? Cena benzínu i nafty roste. Kolik zaplatí řidiči na severu Čech?
Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru! Lovci suverénně postoupili do čtvrtfinále Českého poháru!
VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu VIZUALIZACE: Koupaliště v České Lípě je blíž k realizaci. Město hledá stavební firmu


Komentáře