Zápas jsme si nechali zbytečně zdramatizovat, láteřil po skalpu Jihlavy Jan Dlouhý

Ústečtí hokejisté vyhráli nad Jihlavou. Foto: HC Ústí n.L.Ústečtí hokejisté vyhráli nad Jihlavou. Foto: HC Ústí n.L.

Ústí n/L. - Ústečtí Lvi po dvou porážkách od Litoměřic a Berouna nebyli v domácím střetnutí s Jihlavou považováni za favority. Přesto dokázali nad Duklou zvítězit 4:3, ambiciózní tým z Vysočiny žlutomodří předčili již podruhé v sezóně. A cenným skalpem odvrátili šílený debakl 3:9 z předchozího vzájemného duelu v Jihlavě.

Reklama

Na důležitém vítězství v závěru základní části se výrazně podílel i brankář Ústeckých Lvů Jan Dlouhý, který spolehlivým výkonem dlouho doslova mučil ofenzivní esa Jihlavy a několikrát vychytal i obávaného kanonýra Tomáše Čachotského.

Porazili jste Jihlavu 4:3. Můžeme mluvit o překvapivém skalpu Dukly…

Jsme rádi, že jsme to uhráli na slušný výsledek, zvítězili a hlavně vrátili Jihlavě debakl z předchozího vzájemného zápasu.

V průběhu mače jste vedli už o tři branky, nakonec se ale konalo drama do poslední sekundy. Proč se Jihlava dokázala vrátit do zápasu?

Škoda, že jsme si nechali utkání ještě zdramatizovat. Přece jen jsme vedli už 4:1 a třígólové vedení jsme už měli udržet.

V předchozím vzájemném utkání v Jihlavě jste utrpěli extrémní debakl 3:9. Měli jste tak o motivaci navíc Dukle výsledek vrátit?

Motivaci jsme měli, hráli jsme odzadu a prosazovali jsme se v koncovce. Tolik práce jsem ani neměl, dobře jsme bránili a kluci padali do střel, takže plno puků ke mně ani nedojelo.

Jihlava byla alespoň v úvodních dvou třetinách hodně nevýrazná. Na třetí tým tabulky překvapivé…

Jihlavě patrně nevyhovovalo naše širší kluziště, možná byli unavení z cesty. My jsme chtěli hrát svou hru a to se nám dařilo.

Vy osobně jste zaznamenal velmi spolehlivý výkon…

Pro mě to nebyl úplně snadný zápas. Jihlava se třeba dlouho nedostávala k puku, nic na mě nešlo a pak se ocitli ve velké šanci. To je těžší, než kdybych byl v permanenci po celý zápas.

Chytal jste v Berouně i doma s Jihlavou. Budete na ledě i v pondělí proti Benátkám?

Chytal jsem nyní dvě utkání za sebou, s Petráskem se při absenci Orcta střídáme. Kdo je jedničkou, to nevím. Jsem rád za každý odchytaný zápas.

Výhrou jste opět zdramatizovali boj o osmé místo. Jaké máte ambice v závěru sezóny?

Koukáme se v tabulce pod sebe, tabulka je hodně vyrovnaná. Pracujeme na defenzivě, s dobrou obranou můžeme v zápasech uspět.

-Martin Pešout-

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Další útok Islámského státu ve Francii? Další útok Islámského státu ve Francii?
Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo Nové koupaliště v České Lípě zatím nebude. Město projekt stoplo
Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize? Jablonec už ví, jak má vypadat dopravní terminál. Zhmotní se vize?

Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum Místo zimního stadiónu vzniká v centru Teplic další obchodní centrum
Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu? Jaké budou dopady jabloneckého referenda o zákazu hazardu?
Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi Ruina bývalého hotelu Imperátor v Teplicích jde k zemi

Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku Penta nabídla za Lužickou nemocnici 1 korunu. Město je v šoku
Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár? Proč Palachova ulice v Litoměřicích vypadá po rekonstrukci jinak než městský bulvár?
Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna Na pomezí Hracholusk a Podlusk vznikne relaxační zóna

Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti Roudnický krytý bazén po opravě se otevírá veřejnosti
Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu Krytý plavecký bazén v Lovosicích mění otevírací dobu, zimní stadión končí sezónu
Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží Stavbou Ústeckého kraje 2017 je litoměřické autobusové nádraží


Komentáře