Žádný zápas nebalíme, přesvědčuje litvínovský kapitán Michal Trávníček

Michal Trávníček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Michal Trávníček. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Litvínov - Litvínovští hokejisté poskočili zpátky do čela tabulky extraligy. To je podstatná zpráva po zápasech 23. kola nejvyšší soutěže, která tak už dospěla prakticky do poloviny základní části. Takže dosavadní výsledky už nejsou dílem náhody, ale systematického hokejového snažení. Potvrzuje to i kapitán litvínovského týmu Michal Trávníček.

Reklama

Ve vítězném zápase s Vítkovicemi (3:2) jste přečkali také dlouhé oslabení tří proti pěti. Jak jste to prožívali na ledě?

Ve chvíli, kdy přijdou takové těžké momenty, není čas přemýšlet, že můžeme dostat gól. Hra plyne rychle a soustřeďujeme se hlavně, abychom se ubránili soupeřově přesilovce.

Neměli jste obavy, že za stavu 0:1 se může zopakovat zápas se Slavií, v němž jste doma prohráli tímto poměrem?

Vůbec ne. Ani nás to nenapadlo. Žádné utkání nebalíme a chceme pořád vyhrávat. Je pravda, že jsme proti Vítkovicím nezačali dobře. Hosté skvěle bruslili, dohrávali nás a měli výborný pohyb. Nečekali jsme, že do nás takhle půjdou. Trvalo nám nějaký čas, než jsme si na urputnost Vítkovic zvykli. A nakonec jsme dali tři branky, což rozhodlo.

Jak se osobně cítíte v této fázi sezóny?

Snažím se pracovat především pro tým. Proti Vítkovicím jsem nahrával na první gól Šrámkovi, takže jsem snad nějak přispěl k vítězství.

Ale ve statistikách v probíhajícím ročníku nemáte ještě ani jednu vstřelenou branku. Co na to říkáte?

Neodehrál jsem všechny zápasy, měl jsem nucenou pauzu. A že ještě čekám na gól? Schovám si  ho na dobu, až to bude co nejvíc důležité (úsměv).

Takže motivace je veliká?

Samozřejmě. Šlágrem i pro naše fanoušky bude v pátek 28. listopadu souboj s pražskou Spartou. Kromě tradiční prestiže půjde i o pořadí na předních místech tabulky, kam patří Litvínov i Sparta.

ČTĚTE:  Nahradit Pavla Francouze je těžké, uvědomuje si litvínovský brankář Lukáš Horák

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře