Za remízu jsme rádi, ale mohli jsme vyhrát, říká po šlágru se Spartou teplický Ljevakovič

Archivní snímek. Foto: facebook FK TepliceArchivní snímek. Foto: facebook FK Teplice

Teplice - Ve šlágru 27. kola fotbalové SYNOT ligy uhráli hráči Teplic cennou remízu se Spartou Praha 1:1. Ačkoli prohrávali po neregulérní brance z ofsajdu, v 85. minutě dokázal z přímého kopu vyrovnat útočník Teplic Roman Potočný. Pro SeveročeskýDeník.cz hodnotil souboj se Spartou bosenský záložník Admir Ljevakovič.

V závěru utkání jste se Spartou vydolovali bod. Co na něj říkáte?

Za bod jsme rádi. V závěru jsme dokázali vyrovnat. Ale když vezmeme ještě šanci Štěpána Vachouška, tak jsme nakonec mohli vyhrát.

Spartě se v poslední době nedařilo. Jak hodnotíte její výkon?

Sparta má za sebou těžké zápasy v Evropské lize. Tam do toho dala maximum. Sparta je pořád Sparta a má široký kádr. Určitě patří do špičky ligy a remíza je pro nás cenná.

Neříkal jste si, že kdybyste alespoň neremizovali, že by to bylo nespravedlivé?

V prvním poločase byla Sparta lepší. Tam jsme snad měli jen jednu hlavičku Jakuba Hory, hosté toho měli více. Pak jsme zbytečně inkasovali v samém závěru poločasu. Nakonec nás zachránil Roman Potočný, který krásně trefil přímý kop.

Na utkání přišlo 10 732  diváků. Jak se hraje před takovou kulisou?

Krása. Co k tomu jiného říct. Kulisa byla fantastická.

Nyní máte náskok pěti bodů na sestupovou Sigmu Olomouc, se kterou hrajete v posledním kole...

Musíme být koncentrovaní a do každého zápasu dát všechno. Pořád nemáme jistotu záchrany.

Sparta vstřelila gól z ofsajdu, jak tohle mrzí?

Byl to nakonec ofsajd? Aha, v kabině jsem říkal, že to ofsajd nebyl. Každopádně máme zakázano mluvit o rozhodčích.

Ještě vás povzbuzovala skupina fanoušků z Bosny a Hercegoviny. O co se jednalo?

Přijeli kamarádi z Bosny z města, kde jsem s fotbalem začínal. Jednalo se o starou gardu, hráli proti staré gardě Teplic. Jeli přes tisíc kilometrů a určitě nám pomohli k tomu, abychom uhráli tu remízu.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Teplicko

SŽDC opraví i severočeská nádraží SŽDC opraví i severočeská nádraží
Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela Mladík srazil cyklistku a ujel. Ta mezitím zemřela
Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více Teplice předčily Jihlavu, podle kouče Šmejkala měli mít v tabulce bodů více

Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod Martin Fillo: Mrzí mě neproměněná šance, aspoň máme bod
S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích S Pekhartem si pořád voláme, říká Jan Vošahlík, který málem slavil titul s Jabloncem a nyní chce úspěch v Teplicích
David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo David Vaněček: Proti Dukle jsme už museli uspět, což se povedlo