Za daných okolností osmé místo bereme, říká trenér basketbalistů Ústí Pištěcký

Antonín Pištěcký. Foto: archiv MojeÚstecko.czAntonín Pištěcký. Foto: archiv MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. - Svou první sezónu v pozici trenéra na lavičce basketbalistů Ústí nad Labem zažil Antonín Pištěcký. Ústeckou Slunetu dovedl v Kooperativa národní lize k 8. místu a postupu do čtvrtfinále play-off. Tam už Severočeši na silný Nymburk nestačili.

Reklama

S Nymburkem jste prohráli ve čtvrtfinále play-off 0:4 na zápasy, poslední duel na domácí palubovce jste ale ztratili jen těsně, a to po výsledku 90:97. Jak celou sérii a konečné 8. místo v soutěži hodnotíte?

Po třetím duelu v sérii to s námi vypadalo špatně, ale dokázali jsme se připravit na čtvrtý zápas a vzdorovat několikanásobnému mistru ligy z Nymburka. Dvakrát jsme od Nymburka dostali 114 bodů, ale dvakrát jsme s nimi také dokázali sehrát vyrovnaný zápas. Tým ukázal, že když chce, dokáže podávat výborné výkony. Bohužel to v sezóně prokázal jen několikrát.

Byla to pro vás úspěšná sezóna či nikoli?

Skončili jsme osmí, přestože naše předsezónní plány byly vyšší. Před sezónou jsme navíc posílili tým o Luku Igrutinoviče, který později odešel. Chtěli jsme se dostat na šesté místo a postoupit do elitní skupiny A1, což se nepodařilo. Někteří hráči se zranili, jiní v průběhu sezóny odešli. Za daných okolností můžeme být v uvozovkách s osmým místem spokojeni.

Co jste říkal na nový herní systém rozdělený na dvě nadstavbové skupiny A1 a A2?

O systému se hodně diskutovalo, ale už se rozhodlo, že tento jízdní řád bude pokračovat. Pro příští sezónu jsme ještě podali přihlášku do mezinárodního poháru, Sixt Alpe Adria Cupu, ve kterém letos startoval Děčín. Chtěli bychom v sezóně odehrát více zápasů, protože liga mívala dlouhé přestávky a třeba i desetidenní pauzy, což nám nevyhovovalo. Rádi bychom si v poháru zahráli alespoň šest zápasů proti zahraničním soupeřům.

Už máte představu o hráčské sestavě pro příští ročník?

Na to je ještě brzy. Někteří hráči ale odejdou, jiní mají podepsané víceleté smlouvy a zůstanou. Budeme mít rozlučku, protože v úplně stejné sestavě se už nesejdeme. Čtrnáct dní budeme mít volno, a pak začneme přemýšlet nad novou sezónou.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Ústecko

Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem? Bude Ústecký kraj platit obědy chudým dětem?
Ústecko: Konec doplatků na bydlení? Ústecko: Konec doplatků na bydlení?
Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není... Co si o Severočeších myslí Plzeňáci? Hezké to opravdu není...

Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy Na severu Čech se bouřka vyřádila. Padaly i stromy
Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU Boj mezi kraji? Plzeňský chce přetáhnout lidi z Ústeckého. A má to zaplatit EU
Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony Opravuje se dálnice D8. Na řidiče čekají hororové kolony

UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy UJEP se rozroste o stavbu za půl miliardy
Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát Prázdninová lodní linka na Labi pluje o prázdninách šestkrát
Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě! Dálnice D8 je uzavřena kvůli nehodě!

Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie? Pátrání po dívce z Ústí je stále marné. Odloží případ policie?
Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy Modernizace Negrelliho viaduktu změní cestování do Prahy
Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc? Mohou zdravotní sestry očekávat dva tisíce navíc?


Komentáře