Z úvodního šoku se musíme poučit, podotýká teplický Tomáš Vondrášek

Tomáš Vondrášek. Foto: archiv FK Teplice
Tomáš Vondrášek. Foto: archiv FK Teplice

Teplice - Dva zápasy po sobě v domácím prostředí. Takový je program fotbalistů FK Teplice v úvodu rozbíhajícího se dalšího ročníku Synot ligy. Už po prvním duelu je ale jasné, že reálné úvahy o šestibodovém zisku z prvních dvou kol vzaly za své. Tepličtí po remíze s Olomoucí (2:2) se pokusí naplno uspět v sobotu 1. srpna 2015 proti FC Slovácko Uherské Hradiště.

Reklama

Dozvuky nevídaného průběhu střetnutí se Sigmou Olomouc ale už postupně nahrazují přípravy směrem k nadcházejícímu zápasu. „To, co se nám stalo v nastavení proti olomouckému nováčkovi, byla ale rána, šok. Obrovská škoda,“ přiznal záložník Tomáš Vondrášek, jak na hráče zapůsobily dva inkasované góly v rozmezí 51 vteřin mezi 91. a 92. minutou. A ze stavu 2:0 se rázem zrodilo vyrovnání hostí, kteří si tak odvezli bod.

„Musíme si z toho závěru vzít ponaučení a těžit hlavně z pozitivních věcí. Myslím, že náš tým je psychicky silný na to, abychom nezdar ustáli. Bodíky a úspěšné výsledky budou potřeba,“ mínil fotbalista, jenž připustil, že proti Olomouci došlo na teplické straně nejspíš ke ztrátě koncentrace.

„V hlavách to asi bylo, je to možné. Přitom jsme se na ligový start těšili. Převládalo očekávání. Trénovali jsme přes měsíc a pak jsme si říkali: už je to tady. Vedeme o dva góly, lidi fandí - a najednou je to pryč,“ emotivně líčil Vondrášek svoje pocity.

Odčinit zklamání mohou Tepličtí znovu na vlastní půdě. „Jestli hrajeme podruhé za sebou doma, nebo bychom nastoupili venku, to už není v tuto chvíli podstatné. Prostě chceme nad Slováckem stoprocentně vyhrát a získat tři body,“ vyjádřil názor celé kabiny.

Zápas bude pikantní z toho důvodu, že hvězdou Slovácka je kanonýr Libor Došek, který v úvodním kole zaznamenal hattrick do sítě pražské Dukly při vítězství 4:3. „Libora známe. Působil a hrál i u nás a víme, jaké má schopnosti. Ale určitě se ho nebojíme. Zvolíme určitou přípravu, abychom soupeře eliminovali,“ řekl Vondrášek na adresu Doška, který před čtyřmi lety odešel z Teplic právě do Slovácka.

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře