Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani

Kamil Koláček. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Kamil Koláček. Foto: SeveročeskýDeník.cz

KADAŇ - Někdejší úspěšný hokejový útočník Kamil Koláček se po skončení aktivní kariéry vydal na trenérskou dráhu. V Chomutově působil u mládeže a v létě 2017 začal už svoji druhou sezónu na střídačce v prvoligové Kadani. Vede tým ve dvojici, kterou s ním tvoří Robert Kaše. „Jsem rád, že zůstávám u hokeje,“ říká Koláček.

Reklama

Jako hráč jste začínal v Litvínově, byl jste i v Prostějově, tehdy extraligovém Jindřichově Hradci, Vítkovicích, Mladé Boleslavi, Karlových Varech, v Mostě, ale dlouhá léta jste strávil především v tehdy prvoligovém Chomutově. Jak na to vzpomínáte?

Jen v dobrém. Chomutovské angažmá bylo asi nejlepším obdobím, co jsem odehrál. Skoro nikdo z té doby ale v klubu nezůstal, stan jen Standa Mikšovic, který je nad námi jako funkcionář. Jsem rád, že mohu dál působit u hokeje.

V Kadani jste trénoval už loni. Máte na co navazovat?

Byl jsem u týmu jako asistent společně s hlavním trenérem Jaroslavem Beckem. Teď místo něj přišel Robert Kaše od juniorky Chomutova. Složení kadaňského kádru je asi z osmdesáti procent jiné. Kadaň spolupracovala s Energií Karlovy Vary, odkud jsme měli k dispozici až dvě pětky ze sestavy. Tahle kooperace skončila a zůstalo jen několik kluků z loňska, čtyři až pět.

Je to komplikace?

Jelikož se první liga uzavřela a žádný tým nebude sestupovat, dostane šanci spousta mladých hráčů. Alespoň z tohoto hlediska nevidíme důvod, proč by mladí neměli hrát ve větším počtu. Kádr je složený z nedávných juniorů, kteří prošli akademií.

Vyhovuje vám skladba přípravných zápasů?

Hrajeme s týmy, které jsem s ohledem na vzdálenost nablízku od Kadaně. Jako tradičně se poměřujeme s Litoměřicemi, Ústím nad Labem apod. Někdy nemáme všechny hráče, protože nastupují například za Chomutov. Je to pro ně zpestření. V extraligovém celku se mohou projevit, zatímco v Kadani využíváme třeba jen tři pětky, ale o to víc si kluci zahrají.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře