Z Mostu do Itálie za Angelem Krstevem míří Vojtěch Kubinčák

Vojtěch Kubinčák. Foto: archiv HC Litvínov
Vojtěch Kubinčák. Foto: archiv HC Litvínov

Most - Z české hokejové scény míří do Itálie další zkušený bojovník. Po litoměřickém obránci Angelu Krstevovi odchází také 35letý útočník Vojtěch Kubinčák. A to do stejného klubu Neumarkt, takže se v jeho dresu potkají dva hráči, kteří ještě v minulé sezóně hráli společně za Chomutov v extralize!

Reklama

Kubinčákovo jméno je výrazně spojeno s litvínovským hokejem. Během kariéry ale nastupoval v krátkých obdobích také za Liberec a pražskou Spartu, konkrétně v sezóně 2002/2003. Poté se vrátil do Litvínova, kde působil dalších deset let.

Když mu na jaře 2014 skončila smlouva v Chomutově, který sestoupil z nejvyšší soutěže, přesunul se do nedalekého Mostu. Sešel se tam mj. s dalšími matadory Tomášem Divíškem a Janem Alinčem. Divíšek postupně odešel na hostování do Škody Plzeň, pak se vrátil do Mostu a záhy přestoupil do pražské Slavie. Alinč v Mostě zůstává.

Kubinčák stihl během podzimu jeden extraligový start za Litvínov. „Od začátku angažmá v Mostě jsem měl dohodu o střídavém startu do Litvínova. V té době se klukům dařilo, a tak jsem jim řekl něco ve smyslu: Doufám, že pohoda neodejde s mým příchodem,“ komentoval zkušený útočník svou litvínovskou epizodu.

V tomto ročníku první ligy odehrál za Most třicet zápasů. A třebaže mu počátkem února 2015 bude 36 let, čeká jen nyní v Itálii vůbec první zahraniční angažmá.

ČTĚTE:  Angel Krstev odchází z Litoměřic, míří do Itálie

Reklama

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře