Z hokeje mám radost a chci, aby mě to bavilo, svěřuje se brankář Marek Schwarz

Marek Schwarz. Foto: archiv SeveročeskýDeník.czMarek Schwarz. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Velkou zásluhu na tom, že liberečtí hokejisté si vytvořili reálné šance na postup do II. kola play-off Ligy mistrů, má brankář Marek Schwarz. Spolehlivým výkonem se podílel na vítězství Bílých Tygrů nad Linköpingem 4:1. Zároveň zkušený gólman věří, že Liberec může uspět i v probíhajícím ročníku extraligy.

Jak jste viděl z branky souboj se švédským soupeřem?

V první třetině jsem neměl moc práce, nemusel jsem řešit vážnější akce. Kluci hráli výborně, perfektně bránili a ještě dali čtyři góly. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, ale zvládli jsme i dlouhé oslabení. Pak jsme už vývoj kontrolovali a dotáhli zápas do vítězného konce.

Myslíte, že Švédům uškodilo, že šli hned po příjezdu k utkání přímo na led, tedy bez předchozího rozbruslení?

Asi to na nich bylo znát. Pro nás dobře (úsměv). Rozhodně ale Linköping zápas nepodcenil, určitě chtějí postoupit.

Cítíte se v úvodu sezóny v dobré herní i psychické pohodě?

Z hokeje mám radost a snažím se, aby mě to bavilo. A nebyl jsem kyselý, že sedím jen na střídačce. Působím současně i na prvoligové farmě v Benátkách nad Jizerou. V tabulce si stojíme celkem úspěšně.

Co soudíte o vyhlídkách Liberce před odvetou Ligy mistrů ve Švédsku?

Nechci předbíhat, ale věřím, že tam uděláme dobrý výsledek.

A liberecké ambice v extralize?

Sezóna bude dlouhá a já osobně mám obrovskou chuť. Kluci jsou výborně připravení. Kromě prvního zápasu odehráli ostatní tři utkání dobře. Kéž by se nám týmově takhle dařilo i dál.

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x

» Další zprávy z regionu Liberecko

Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit? Cizinec v kempu zaútočil nožem na jiného muže. Chtěl vraždit?
Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně Sever Čech trápí déšť, hrozí povodně
Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony Zachránili tenistku Kvitovou, teď dostanou miliony

Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec Nejnavštěvovanější místa v Česku. V žebříčku exceluje Liberec
Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci Andrej Babiš i Miloš Zeman pod palbou protestů nejen v Praze, ale i v Liberci
Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy Na Spartě nemáme co ztratit, avizuje Karafiát před finišem ligy