Z hokeje mám radost a chci, aby mě to bavilo, svěřuje se brankář Marek Schwarz

Marek Schwarz. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Liberec - Velkou zásluhu na tom, že liberečtí hokejisté si vytvořili reálné šance na postup do II. kola play-off Ligy mistrů, má brankář Marek Schwarz. Spolehlivým výkonem se podílel na vítězství Bílých Tygrů nad Linköpingem 4:1. Zároveň zkušený gólman věří, že Liberec může uspět i v probíhajícím ročníku extraligy.

Jak jste viděl z branky souboj se švédským soupeřem?

V první třetině jsem neměl moc práce, nemusel jsem řešit vážnější akce. Kluci hráli výborně, perfektně bránili a ještě dali čtyři góly. Ve druhé třetině se obraz hry změnil, ale zvládli jsme i dlouhé oslabení. Pak jsme už vývoj kontrolovali a dotáhli zápas do vítězného konce.

Myslíte, že Švédům uškodilo, že šli hned po příjezdu k utkání přímo na led, tedy bez předchozího rozbruslení?

Asi to na nich bylo znát. Pro nás dobře (úsměv). Rozhodně ale Linköping zápas nepodcenil, určitě chtějí postoupit.

Cítíte se v úvodu sezóny v dobré herní i psychické pohodě?

Z hokeje mám radost a snažím se, aby mě to bavilo. A nebyl jsem kyselý, že sedím jen na střídačce. Působím současně i na prvoligové farmě v Benátkách nad Jizerou. V tabulce si stojíme celkem úspěšně.

Co soudíte o vyhlídkách Liberce před odvetou Ligy mistrů ve Švédsku?

Nechci předbíhat, ale věřím, že tam uděláme dobrý výsledek.

A liberecké ambice v extralize?

Sezóna bude dlouhá a já osobně mám obrovskou chuť. Kluci jsou výborně připravení. Kromě prvního zápasu odehráli ostatní tři utkání dobře. Kéž by se nám týmově takhle dařilo i dál.