Vždycky to může být lepší, nepřeceňuje útočník Štěpán Hřebejk výsledky Chomutova

Štěpán Hřebejk. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz
Štěpán Hřebejk. Foto: archiv SeveročeskýDeník.cz

Chomutov - S Chomutovem zažil postup do extraligy, dvouleté účinkování v nejvyšší soutěži i následný pád do první ligy. A v současnosti se hokejový útočník Štěpán Hřebejk snaží společně se spoluhráči o to, aby se celek Pirátů znovu vrátil mezi elitu. O důležitosti dvaatřicetiletého hráče pro tým svědčí i fakt, že dosud nechyběl ani v jediném odehraném zápase.

Reklama

Jelikož poznal během kariéry zářivou i odvrácenou tvář hokeje, zůstává ohledně aktuální úspěšnosti týmu Chomutova v prvoligové soutěži raději při zemi. A to i přesto, že Piráti předvádějí solidní hru a sbírají body.

„Vždycky to může být lepší. Kdybychom se uspokojili, byl by to začátek konce. Proto nebudu říkat, že to, co momentálně hrajeme, je ještě špatně, nebo naopak tvrdit, jak je to dobré,“ nechtěl se pouštět do podrobných polemik a úvah.

Po čtyřiatřiceti kolech má na svém kontě devět gólů a stejný počet asistencí. „Každá vstřelená branka je potřebná a vážím si ji. Mým úkolem je plnit nějaké pokyny, jaké mám v pětce na ledě,“ naznačil svou roli. To asi ale žádá i upřesnění. „V přesilovkách se snažím co nejvíc clonit před brankářem soupeře a dorážet vyražené puky. Občas to vyjde, takže někdy mohu být spokojen,“ líčil Hřebejk.

Je jedním z mála stabilních hráčů, kteří působí v Chomutově několik sezón. Jak se mu zamlouvá obměna kádru? „Přišli kvalitní hokejisté. Prokazují to v průběhu jednotlivých zápasů nebo i celé sezóny. Začátek se nám možná nevyvedl, jak bychom si představovali, ale snad jsme se už dostali na pomyslnou vlnu. Věřím, že nám to vydrží co nejdéle a nejlépe až do konce sezóny,“ přemítal útočník, který má respekt k první lize.

„Vůbec si nemůžeme dovolit někoho podcenit. Všechny zápasy jsou až na malé výjimky těžké. Třeba to podle výsledků vypadá, že snadno vyhráváme, ovšem na body se také nadřeme. Soupeři se chtějí proti nám vytáhnout, bojují s velkým úsilím. Jsou zápasy, kdy na nás nastoupí od prvního střídání, a pak se třeba rozhodne a v přesilovkách,“ tvrdil Hřebejk.

Reklama

Hodnocení

4.71 hvězdiček / Hodnoceno: 7x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře