Vyrovnávací gól Zlína byl klíčový, soudí Peter Ölvecký

Momentka z utkání Chomutov - Zlín. Foto: Ladislav ChlíbekMomentka z utkání Chomutov - Zlín. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Peter Ölvecký v pondělním utkání 31. kola hokejové Tipsport extraligy otevřel skóre proti Zlínu, ale Berani ve vyprodané SD aréně dokázali vývoj skóre otočit a chomutovský led vyloupili po výhře 5:1. Zkušený chomutovský útočník ale po svém příchodu z Vítkovic ukazuje, že by mohl patřit k hlavním střeleckým lídrům Pirátů.

Reklama

Brzy jste se dostali do vedení, ale nastavené tempo hry neudrželi. Čím to?

Zachytili jsme začátek zápasu, ve kterém jsem byli jasně lepším týmem. Otevřeli jsme skóre a hráli dobře. Bohužel jsme nepřidali druhý gól a naopak dostali. Pak už to bylo horší. Zlín využil snad všechny své šance, my se musíme zlepšit pro další zápasy.

Byl rozhodujícím momentem vyrovnávací gól Zlína?

Vyrovnávací gól Zlína byl možná klíčový. Od té doby jsme hráli hůře, brzy jsme dostali hned druhý gól. Navíc už jsme ubránili oslabení a hned na to Zlín vyrovnal, to nám také nepřidalo.

Vy jste otevřel skóre v 10. minutě. Jak k tomu došlo?

Obránci jsem sebral puk a natlačil se do branky. Vím, že gólman Kašík dobře chytá na zemi, chtěl jsem to dát nahoru, ale sklouzlo mi to. Ale padlo to tam.

Po svém příchodu z Vítkovic jste v Chomutově zaznamenal dva góly a asistenci. To je solidní bilance...

Doma jsem dal dva góly, k tomu asistence. S tím jsem spokojen. Jen škoda, že jsme z těch tří zápasů, co jsem odehrál, dva prohráli.

Připravovali jste se speciálně na zlínského střelce Robertse Bukartse, který zaznamenal hattrick?

Bukarts nyní rozhodl zápas, ale speciálně jsme se na něj nepřipravovali. Ale kloboiuk dolů před ním, hattrick se nedává každý den.

Jak se zabydlujete v Chomutově?

V Chomutově jsem spokojený, ještě bydlím na hotelu. Ale už brzy bych se měl stěhovat do bytu a měla by za mnou přijet rodina. V Ostravě jsem byl na hotelu a různých restaurací jsem měl už dost.

Jaká je souhra s dalšími chomutovskými útočníky, Piráti disponují velmi zkušenými jmény...

Jsou tady velmi kvalitní hráči, s Vondrkou jsem hrál ve Slovanu Bratislava. Ale hrají tady šikovní hráči, Červenka a další, i ti mladší.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

» Další zprávy z regionu Chomutovsko

Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu Šok v Chomutově. V aquasvětě byly ženy v hidžábu a hábitu
Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani Z osmdesáti procent máme jiný tým, říká trenér Koláček o Kadani
Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h! Na trase Ústí - Klášterec pojedou vlaky až 160 km/h!

Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník Odpad z Německa v českém pohraničí. Které prase to bylo? ptá se deník
Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska Šlágr léta v Chomutově. Na severu Čech se ukázali fotbaloví mistři Česka a Slovenska
Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové Po Kokořínsku jsou vlci i v Krušných horách, radují se ekologové

OBRAZEM: Česká hokejová reprezentace dvakrát zdolala Nory OBRAZEM: Česká hokejová reprezentace dvakrát zdolala Nory
Chomutov vyrovnal semifinále s Libercem. Postará se o další senzaci? Chomutov vyrovnal semifinále s Libercem. Postará se o další senzaci?
Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty Na kluky jsem hrdý, smekl trenér Vladimír Růžička před Piráty

Senzace! Chomutov je krok od semifinále Senzace! Chomutov je krok od semifinále
Piráti, co se děje? Chomutov si komplikuje boj v play-off Piráti, co se děje? Chomutov si komplikuje boj v play-off
Ledovka, sníh, dopravní komplikace. Na severu Čech je ochromena doprava Ledovka, sníh, dopravní komplikace. Na severu Čech je ochromena doprava


Komentáře