Vstup do play off Lovci zvládli

Lovosický Klimt v prvním zápase čtvrtfinále vstřelil 8 gólů. Foto: Miroslav Vintrich, Lovci LovosiceLovosický Klimt v prvním zápase čtvrtfinále vstřelil 8 gólů. Foto: Miroslav Vintrich, Lovci Lovosice

LOVOSICE - V sobotu vstoupili Lovci Lovosice do čtvrtfinále Strabag Rail extraligy prvním utkáním. Ačkoliv byla Kopřivnice znovu nepříjemným soupeřem, nebylo střetnutí tak dramatické jako oba předchozí zápasy v základní části.

Reklama

Ani první čtvrtfinálové utkání s Kopřivnicí ale nepatřilo do kategorie jednoduchých. A to i přesto, že Lovosičtí s výjimkou samotného začátku zápasu (1:2, 2:3) neustále vedli.

V úvodu se střelecky dařilo především Klimtovi, který byl autorem poloviny branek Severočechů v úvodní půli. I díky němu si Lovci dokázali vybudovat vedení o čtyři branky a nebýt výborného výkonu brankáře Kopřivnice Žingora, mohl být náskok ještě výraznější.

K tomu ale Lovosičtí nedokázali využívat ani přesilových her (dvojnásobnou přesilovku dokonce prohráli poměrem 0:2) a tak svítil po první půlhodině na ukazateli stav 12:9.

Domácí výborně vstoupili do druhého poločasu. Přestože Kopřivnice vsítila první branku a snížila na 12:10, dalších šest zásahů bylo z rukou Lovců a znamenalo vedení 18:10.

Soupeř ale nesložil zbraně a trestal každé zaváhání. Podařilo se mu zkorigovat stav utkání na rozdíl tří gólů a tímto rozdílem také celý zápas skončil. Lovci si tak na své konto připsali první výhru v sérii.

Druhou v pořadí mohou přidat už v neděli 15. dubna, když ve stejný čas od 17 hodin hostí Kopřivnici v druhém čtvrtfinálovém utkání.

Komentář Vojtěch Srba, HK FCC Město Lovosice: “Od začátku bylo k vidění nervózní a hodně tvrdé utkání. V první půli nás trápilo nepřesné zakončení, nebyli jsme schopni využít ani početní výhodu. Z toho pramenil poločasový stav 12:9. Do druhého poločasu jsme měli výborný vstup, kdy jsme soupeři rychle odskočili na rozdíl devíti gólů. Zdálo se, že utkání budeme v poklidu dohrávat, ale polevili jsme v obranné fázi. Soupeř nás jednoduše a rychle trestal a zápas zdramatizoval. V závěru jsme díky našim zkušenostem dokázali zápas rozhodnout v náš prospěch a udělat důležitý první krok.”

Sestava a branky Lovců: Hrdlička, Adamík – Franc, Landa, Sýkora 7, Motl 8/2, Stach, Bouček, Jelínek 2, Bičiště, Klimt 8, Semerád, Konárik, Karlovec, Hrdlička L., Malý 6.

7m hody: 3/2 – 2/0, vyloučení: 7 – 8 (ČK Mynář), rozhodčí: Blanar, Haramul, diváků: 818.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti O nemocnici v Litoměřicích se uchází 4 společnosti
Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích Přívozy na Labi jsou v provozu. Sezónu zahajuje i v Lovosicích
Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata Na Litoměřicku je vlk? V Českém středohoří byly usmrceny ovce a jehňata

Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic Chomutovská policie plánuje nabírat nové lidi do ulic
Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení Střelec, který zabil muže v dodávce, má jít na 12,5 roku do vězení
V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor V bývalé tržnici v centru Litoměřic vzniká nový veřejný prostor

Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas Lovci zvládli i druhý čtvrtfinálový zápas
Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky! Útočníkům z Krupky hrozí za napadení policistů dva a čtyři roky!
Miminka narozená v první polovině března 2018 Miminka narozená v první polovině března 2018

Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny! Při zásahu v Krupce byla napadena policejní hlídka. Po policistce házeli kameny!
Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic Ústecký kraj chce nadále usilovat o obnovení železnice po sesuvu z Lovosic do Teplic
FOTO: Až zase přiteče velká voda, přijde investice do rekonstrukce roudnického bazénu vniveč FOTO: Až zase přiteče velká voda, přijde investice do rekonstrukce roudnického bazénu vniveč


Komentáře