Vstřelený gól potěší, Spartu jsme mohli porazit, tvrdil teplický Marek Červenka

Marek Červenka. Foto: archiv FK Teplice/fkteplice.cz

TEPLICE - V 22. kole fotbalové HET ligy uhráli fotbalisté Teplic cennou remízu se Spartou Praha. Utkání skončilo smírně 1:1. O branku Teplic se postaral útočník Marek Červenka. "Na Spartu je tlak a především v druhých poločasech jsou špatní, proto jsme si na ně věřili. Hráli jsme lépe než Sparta a měli více šancí," říkal teplický forvard po sobotním utkání.

Bod se Spartou berete?

Výsledek je asi spravedlivý. I když za druhý poločas jsme si zasloužili vyhrát. A co se týče mého vstřeleného gólu? Ten potěší, jsem za něj rád. Na Spartu je tlak a především v druhých poločasech jsou špatní, proto jsme si na ně věřili. Hráli jsme lépe než Sparta a měli více šancí.

Vyběhl jste v základní sestavě a to po dlouhé době. Jak jste to prožíval?

Tušil, že bych mohl být v základní sestavě a trenér na mě ukázal, tak jsem byl rád. Ve čtvrtek před zápasem mi pak bylo řečeno, že nastoupím. Speciální pokyny jsem nedostal, měl jsem dát gól (úsměv). Uvidíme, jestli v základní sestavě budu i příště, ale gól mě povzbudí. V poslední době jsem toho moc nenahrál a gól vstřelil po roce.

Jak došlo k vaší vstřelené brance?

Ve vápně mě nechali Sparťané úplně samotného, což mě překvapilo. Dostal jsem krásný míč od Lojzy Hyčky, nastavil jsem nohu a vyšlo to. Už v Jihlavě jsem měl šanci, na Bohemcejsem trefil břevno. Věřil jsem, že gól už přijde.

Na utkání přišlo přes deset tisíc diváků...

Jsem nadšený, atmosféra byla famózní, jen kdyby tolik lidí chodilo na každý domácí zápas. Byla by to pecka.

Jak na vás Sparta působila?

Štětina, se kterým jsem se potkával, je silný, nepříjemný stoper. U gólu mě ale nechali před brankou samotného.

Hrával jste ve Slavii, je pro vás vstřelený gól cenný?

Spartu moc nemusím, tak jsem rád, že jsem pomohl klukům k bodu. Jinak ze Slavie jsem v kontaktu už pouze s Milanem Škodou, uvidíme, jestli se ozve.