Volejbalisté Ústí už nechtějí být v extralize za odpadlíky. Jejich šéf Miroslav Přikryl věří v boj o play-off

Miroslav Přikryl. Foto: MojeÚstecko.czMiroslav Přikryl. Foto: MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. – Volejbalisté Ústí nad Labem již vstoupili do nové sezóny Uniqa volejbalové extraligy. Šéf severočeského celku Miroslav Přikryl doufá, že ústecký tým bude mít letos lepší výsledky a neskončí poslední jako v uplynulém ročníku. Úvodní dva zápasy soutěže s Kladnem a Karlovarskem ale shodně prohrál 0:3 na sety.

Reklama

V minulé sezóně jste se zachraňovali až v baráži. Jaké máte ambice letos?

Baráž o udržení v extralize jsme hráli poslední tři až čtyři roky. Stále jsme se pohybovali na spodku tabulky. Rádi bychom se v letošní sezóně odpoutali ode dna tabulky a rádi bychom se ucházeli o příčky zaručující play-off. Proto jsme provedli změny v kádru. Rozloučili jsme se prakticky s celým loňským kádrem a angažovali jsme šest nových hráčů základní šestky.

Vloni jste i s příchodem několika zahraničních hráčů měli vyšší ambice, ale znovu to moc nevyšlo. Jak bude tedy vypadat letošní ročník?

Jsme limitováni financemi, za jaké můžeme pořizovat hráče. U zahraničních hráčů jsme narazili na ekonomickou bariéru. Nezískáme kvalitního cizince v naší cenové hladině. A proto jejich výkonnost odpovídala jejich ceně. U českých hráčů jsme si představovali lepší výkony, naopak nenaplnili očekávání, a tak jsme letos provedli změny.

Podle čeho vybíráte nové volejbalisty?

V loňském roce jsme dali na doporučení agentů. Dali jsme jim zadání, jakého chceme hráče, na jaký post, jaké má mít schopnosti a cenovou relaci. Následně jsme si vybírali podle nabídky agentů a nedopadlo to podle našich představ. Naše požadavky byly trochu jinde a agenti nám nedodali „zboží“, jaké jsme si představovali. To se letos stát nemůže. Letos jsme hráče prověřovali jinak, některé hráči mají zkušenosti z finské či holandské ligy. I cenově jsme se orientovali na vyšší kategorii hráčů a doufáme, že zahraniční hráči v našem týmu budou na vyšším levelu.

Tým trénuje zkušený kouč Brom. Má za úkol udělat z hráčů „pořádné“ volejbalisty? Zlepšit je, vymačkat z nich to nejlepší?

Takhle bych to neformuloval. Má tady kádr, jeho složení jsme s ním konzultovali, zahraniční hráči prošli jednoznačně jeho kontrolou, takže se podílel na skládání týmu a měl tam svůj hlas. Teď je herní otázka na něm. To my neřešíme. Musí s týmem udělat maximum, aby z něj dostal úspěšnou hru.

Jak jste hodnotil přípravné období před sezónou?

Výsledky z přípravných turnajů a individuálních přípravných zápasů vypadaly dobře a nadějně. Z toho se ale nedá vyvozovat nějaký optimistický závěr, který by nám měl zajistit, že se budeme nacházet na špici tabulky. V přípravě jsme ale dokázali vzdorovat nejsilnějším českým týmům.

Extraliga volejbalu má své favority. Jak chcete vzdorovat například Liberci nebo Českým Budějovicím?

Liga se naplnila 35 cizinci a vrátili se zkušení čeští hráči s velkými jmény do Liberce, Budějovic či Karlovarska. Tyto týmy podle kádru vypadají, že budou bojovat o přední příčky a titul. K nim bych řadil i Kladno. Neznámou bude Brno, tam nevíme, jak to dokázali poskládat. Liga šla nahoru kvalitativně a měla by být vyrovnaná.

Jak je složité finančně zajistit sezónu?

Máme partnery, kteří nás podporují dlouhodobě a podílejí se na provozu klubu. Jsou to stabilní sponzoři, jejichž částky nejsou nijak extrémní, ale jsou dlouhodobí. Pak dostáváme dotace od města a Ústeckého kraje a dotace svazu. To jsou účelové peníze, které neslouží na platy hráčů, ale na provoz. Tam si nemůžeme stěžovat. Tyto peníze tvoří 70% rozpočtu. Pouze s dotacemi a bez sponzoringu nelze hrát v lize o medaile. Ale jsem rád, že tyto instituce nás drží a bez nich bychom neudrželi chod mládeže, která ve všech mládežnických kategoriích hraje nejvyšší soutěže.

Česká reprezentace se umístila na 7. místě na mistrovství Evropy. Lze následně pozorovat vzhledem k tomuto úspěchu zvýšený zájem o volejbal i na úrovni regionu?

Vnímám to tak. Úspěch mužů na mistrovství Evropy se projeví ve zvýšeném zájmu o volejbal obecně. My například u mládeže naplníme všechny volejbalové kroužky a kapacity ani už nestačí poptávce. Jak prostorově, tak personálně. A co se týče fanoušků, uvidíme, jestli se zvýší návštěvnost soutěže. U nás v Ústí hodně záleží na našich výsledcích, zda vyhráváme nebo prohráváme. Ústí před lety hrávalo o medaile i evropské zápasy a tato generace stále chodí na volejbal. Pokud budeme vyhrávat, kapacita haly bude plná. Pokud budeme prohrávat, tak nelze očekávat vysoké návštěvy. Máme nějaké jádro fanoušků okolo 300 fanoušků, když hrajeme o záchranu. Ale rád bych, abychom už předváděli lepší volejbal a fanouškům ukazovali vítězství. Rádi bychom už začali konkurovat české špičce.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO? Babišova vláda nedostala od poslanců důvěru. Kdo půjde s ANO?
Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni Ve Šluknově hořel dům, lidé museli být evakuováni
Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista Kradená auta na Teplicku prý potápěl mladý recidivista

Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8 Ranní nehoda uzavřela tunel na dálnici D8
Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období? Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Kdo z nich bude prezident pro další období?
Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu Prezidentské volby 2018. Češi volí podruhé v přímé volbě hlavu státu

Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný Do tří sezón bych mohl překonat tisícovku odehraných zápasů v první lize, říká Jakub Trefný
Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla Násilník si v Rumburku počíhal na dívku, ta s bodným zraněním utekla
Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou Skandál v ústecké MHD: Konflikt mladíků s revizorkou

Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery Dodávka na Jablonecku sjela do řeky Jizery
Teplice posílil obránce Pavel Čmovš Teplice posílil obránce Pavel Čmovš
Miroslav Mach končí u hokejistů Slovanu Ústí nad Labem! Miroslav Mach končí u hokejistů Slovanu Ústí nad Labem!


Komentáře