Volejbalisté Ústí už nechtějí být v extralize za odpadlíky. Jejich šéf Miroslav Přikryl věří v boj o play-off

Miroslav Přikryl. Foto: MojeÚstecko.cz
Miroslav Přikryl. Foto: MojeÚstecko.cz

ÚSTÍ N.L. – Volejbalisté Ústí nad Labem již vstoupili do nové sezóny Uniqa volejbalové extraligy. Šéf severočeského celku Miroslav Přikryl doufá, že ústecký tým bude mít letos lepší výsledky a neskončí poslední jako v uplynulém ročníku. Úvodní dva zápasy soutěže s Kladnem a Karlovarskem ale shodně prohrál 0:3 na sety.

Reklama

V minulé sezóně jste se zachraňovali až v baráži. Jaké máte ambice letos?

Baráž o udržení v extralize jsme hráli poslední tři až čtyři roky. Stále jsme se pohybovali na spodku tabulky. Rádi bychom se v letošní sezóně odpoutali ode dna tabulky a rádi bychom se ucházeli o příčky zaručující play-off. Proto jsme provedli změny v kádru. Rozloučili jsme se prakticky s celým loňským kádrem a angažovali jsme šest nových hráčů základní šestky.

Vloni jste i s příchodem několika zahraničních hráčů měli vyšší ambice, ale znovu to moc nevyšlo. Jak bude tedy vypadat letošní ročník?

Jsme limitováni financemi, za jaké můžeme pořizovat hráče. U zahraničních hráčů jsme narazili na ekonomickou bariéru. Nezískáme kvalitního cizince v naší cenové hladině. A proto jejich výkonnost odpovídala jejich ceně. U českých hráčů jsme si představovali lepší výkony, naopak nenaplnili očekávání, a tak jsme letos provedli změny.

Podle čeho vybíráte nové volejbalisty?

V loňském roce jsme dali na doporučení agentů. Dali jsme jim zadání, jakého chceme hráče, na jaký post, jaké má mít schopnosti a cenovou relaci. Následně jsme si vybírali podle nabídky agentů a nedopadlo to podle našich představ. Naše požadavky byly trochu jinde a agenti nám nedodali „zboží“, jaké jsme si představovali. To se letos stát nemůže. Letos jsme hráče prověřovali jinak, některé hráči mají zkušenosti z finské či holandské ligy. I cenově jsme se orientovali na vyšší kategorii hráčů a doufáme, že zahraniční hráči v našem týmu budou na vyšším levelu.

Tým trénuje zkušený kouč Brom. Má za úkol udělat z hráčů „pořádné“ volejbalisty? Zlepšit je, vymačkat z nich to nejlepší?

Takhle bych to neformuloval. Má tady kádr, jeho složení jsme s ním konzultovali, zahraniční hráči prošli jednoznačně jeho kontrolou, takže se podílel na skládání týmu a měl tam svůj hlas. Teď je herní otázka na něm. To my neřešíme. Musí s týmem udělat maximum, aby z něj dostal úspěšnou hru.

Jak jste hodnotil přípravné období před sezónou?

Výsledky z přípravných turnajů a individuálních přípravných zápasů vypadaly dobře a nadějně. Z toho se ale nedá vyvozovat nějaký optimistický závěr, který by nám měl zajistit, že se budeme nacházet na špici tabulky. V přípravě jsme ale dokázali vzdorovat nejsilnějším českým týmům.

Extraliga volejbalu má své favority. Jak chcete vzdorovat například Liberci nebo Českým Budějovicím?

Liga se naplnila 35 cizinci a vrátili se zkušení čeští hráči s velkými jmény do Liberce, Budějovic či Karlovarska. Tyto týmy podle kádru vypadají, že budou bojovat o přední příčky a titul. K nim bych řadil i Kladno. Neznámou bude Brno, tam nevíme, jak to dokázali poskládat. Liga šla nahoru kvalitativně a měla by být vyrovnaná.

Jak je složité finančně zajistit sezónu?

Máme partnery, kteří nás podporují dlouhodobě a podílejí se na provozu klubu. Jsou to stabilní sponzoři, jejichž částky nejsou nijak extrémní, ale jsou dlouhodobí. Pak dostáváme dotace od města a Ústeckého kraje a dotace svazu. To jsou účelové peníze, které neslouží na platy hráčů, ale na provoz. Tam si nemůžeme stěžovat. Tyto peníze tvoří 70% rozpočtu. Pouze s dotacemi a bez sponzoringu nelze hrát v lize o medaile. Ale jsem rád, že tyto instituce nás drží a bez nich bychom neudrželi chod mládeže, která ve všech mládežnických kategoriích hraje nejvyšší soutěže.

Česká reprezentace se umístila na 7. místě na mistrovství Evropy. Lze následně pozorovat vzhledem k tomuto úspěchu zvýšený zájem o volejbal i na úrovni regionu?

Vnímám to tak. Úspěch mužů na mistrovství Evropy se projeví ve zvýšeném zájmu o volejbal obecně. My například u mládeže naplníme všechny volejbalové kroužky a kapacity ani už nestačí poptávce. Jak prostorově, tak personálně. A co se týče fanoušků, uvidíme, jestli se zvýší návštěvnost soutěže. U nás v Ústí hodně záleží na našich výsledcích, zda vyhráváme nebo prohráváme. Ústí před lety hrávalo o medaile i evropské zápasy a tato generace stále chodí na volejbal. Pokud budeme vyhrávat, kapacita haly bude plná. Pokud budeme prohrávat, tak nelze očekávat vysoké návštěvy. Máme nějaké jádro fanoušků okolo 300 fanoušků, když hrajeme o záchranu. Ale rád bych, abychom už předváděli lepší volejbal a fanouškům ukazovali vítězství. Rádi bychom už začali konkurovat české špičce.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 5x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře