Volejbalisté Ústí nad Labem a Dukly Liberec chtějí ve čtvrtfinále extraligy překvapit

Ilustrační snímek ze špičkového volejbalu - ze zápasu Dukly Liberec na finálovém turnaji Českého poháru v Teplicích. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek ze špičkového volejbalu - ze zápasu Dukly Liberec na finálovém turnaji Českého poháru v Teplicích. Foto SEVEROCESKYDENIK

Volejbalisté SKV Ústí nad Labem ani Dukly Liberec nebudou chybět ve čtvrtfinále play off extraligy. Oba severočeské celky si zajistily účast mezi nejlepší osmičkou díky postupu z předkola a budou chtít překvapit proti favoritům.

Reklama

 

Po splnění prvního cíle ale v Ústí ani v Liberci nenastává uspokojení, protože velkou motivací zůstává i snaha uspět v hlavní fázi sezony v podobě atraktivního play off. Ústečtí volejbalisté narazili ve čtvrtfinále od soboty 26. března na druhý celek po základní části Jihostroj České Budějovice.

„Máme za sebou třízápasovou sérii s Ostravou v předkole. Byla to poučná konfrontace, v níž jsme zvládli rozhodující třetí utkání. Hodně nám pomohlo i domácí prostředí,“ liboval si ústecký trenér Lubomír Vašina.

První zápasy vyhrály České Budějovice. Odveta se hraje v Ústí nad Labem v úterý 29. března.

Dukla Liberec zahájila čtvrtfinále rovněž v sobotu na půdě VK Karlovarsko, vítěze základní části.

„Jsem rád, že nám na postup z předkola přes Brno stačily dva zápasy,“ cenil si liberecký trenér Petr Brom konečného stavu série 2:0. Liberečtí budou mít proti favoritovi na titul těžkou úlohu.

„Karlovarsko prokazuje dlouhodobě stabilní formu, ale nepojedeme tam s poraženeckou náladou,“ nastínil Brom odhodlání.

Série bude mít pro něj pikantní příchuť, protože na lavičce Karlovarska v minulosti působil jako hlavní kouč a trenérskou taktovku v klubu po něm převzal jeho tehdejší asistent  Jiří Novák, který je nyní kromě klubového působení v Karlovarsku i trenérem reprezentace.

Karlovarsko vede v sérii 1:0. Měření sil se přesouvá do Liberce, kde se hraje v úterý 29. března.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře