Vloni jsme měli Červenku v útoku, nyní jej máme v brance v podobě Laca, kvituje Jan Šťastný

Střídačka Pirátů. Foto: Ladislav Chlíbek
Střídačka Pirátů. Foto: Ladislav Chlíbek

Chomutov - Hokejisté Chomutova za sebou mají letní přípravu i porci přípravných zápasů, a nyní už čekají na páteční start hokejové Tipsport extraligy. Těsně před startem sezóny se rozpovídal asistent trenéra Pirátů Jan Šťastný, který nastínil, jak je na tom Chomutov před startem ligy.

Reklama

Už v pátek 9.9. 2016 Chomutov startuje v Tipsport extralize doma proti Karlovým Varům. Jste již na extraligu připraveni?

V posledním přípravném utkání proti Litvínovu jsme chtěli nastoupit v nejsilnější sestavě. Byla to generálka na extraligu a chtěli jsme vše přizpůsobit prvnímu ligovému kolu, které nás česká proti Karlovým Varům. Proti Litvínovu jsme byli lepší a jsem rád, že jsme proměnili i přesilové hry, protože těm jsme se hodně věnovali v poslední době na tréninku.

V brance opět prokázal svou kvalitu Ján Laco...

Musím pochválit i našeho brankáře Jána Laca, který pochytal tři až čtyři velké šance Litvínova. Dařilo se nám i v oslabení, hráči pomáhali brankáři. Víme, že zápasy rozhodují oslabení a přesilovky a právě těmto technickým věcem se věnujeme.

Jak tedy nacvičujete hru v početní výhodě?

Kombinujeme různé kombinace přesilovek a oslabení. Sedíme s hráči u videa a probíráme to. Máme nacvičené různé přesilovkové signály a tato činnost skutečně rozhoduje zápasy.

Kolik času přesilovým hrám na tréninku věnujete?

Posledních čtrnáct dní se věnujeme těmto věcem, kdy už jsme kompletní. Protože přes léto byli hráči různě zranění či nemocní, takže jsme nebyli v plné sestavě.

Ján Laco je asi jasnou brankářskou jedničkou...

Laco je velkou oporou, a pokud jsme vloni měli Romana Červenku v útoku, tak nyní jej máme v brance v podobě Jána Laca. Brankář je samozřejmě klíčový post, a pokud bude mít Janko formu, tak se budeme blížit tomu, čemu všichni chceme.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 3x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře