Vladimír Kýhos starší oslavil v Litvínově devadesátiny. Táta byl z toho dojatý, říká jeho syn a zkušený trenér

Ilustrační snímek z hokejové extraligy v Litvínově. Foto SEVEROCESKYDENIK
Ilustrační snímek z hokejové extraligy v Litvínově. Foto SEVEROCESKYDENIK

Hokejový kouč Vladimír Kýhos má za sebou už takřka třicetiletou trenérskou praxi. Momentálně vede celek HC Most ve druhé lize, což je třetí nejvyšší soutěž. V extralize prošel už šesti kluby – v několika obdobích působil v Litvínově, kromě toho byl šéfem střídačky v Karlových Varech, Kometě Brno, Třinci, Mountfieldu Hradec Králové, Mladé Boleslavi.

Reklama

 

Zkušený odborník pochází z hokejové rodiny. Jeho otec Vladimír Kýhos starší, také bývalý hráč a trenér Litvínova, nedávno oslavil devadesáté narozeniny.

„ Bude to rok, co skončil jako trenér u litvínovské mládeže. Ve svých 89 letech ještě trénoval děti, což je neskutečné. Má takový silný kořínek. Je pořád v pohybu, nesedí doma. Hokej ho baví a stále se o něm bavíme. Litvínovští fanoušci při jeho narozeninách uspořádali průvod od zimního stadionu k jeho bydlišti v Litvínově. Táta byl z toho dojatý,“ líčil Kýhos, jehož syn hraje pod jeho taktovkou za Most.

Třebaže trenér Kýhos trénuje „jen“ ve druhé lize, potkává se i v této soutěži se svými někdejšími kolegy z extraligy.

„Jsem třeba v kontaktu s Pavlem Markem, který vede Příbram. Byli jsme spolu v Třinci. Když jsem tam působil, Pavel Marek byl generálním manažerem klubu. Letňany trénuje Jaroslav Nedvěd, co dělal ve Spartě asistenta Kruppovi. V Táboře je šéfem a trenérem Aleš Krátoška, který byl ještě v minulé sezoně jako jeden z asistentů Václava Varadi u titulu v Třinci. V Mostě vede se mnou tým Petr Rosol, Ústí nad Labem trénují bývalí reprezentanti Jan Čaloun a Martin Štěpánek,“ vypočítá Kýhos některá známá jména z hokejového prostředí.

Naposledy působil Kýhos v extralize v sezoně 2019/2020, když Litvínovu reálně hrozil sestup z extraligy.

„Věděli jsme, jak na tom jsme. Že o osudu litvínovského týmu rozhodne jediný duel s Kladnem. Už předtím jsme s ním odehráli v lize nějaká utkání a šli jsme do toho s vírou v úspěch. Bylo to ale otevřené. Přiznám se, že moc velký strach jsem neměl, i když šlo o všechno. Nakonec se moje optimistické pocity potvrdily a záchránili jsme pro Litvínov extraligu," pokýval hlavou.

I přes splnění cíle  ale na střídačce Vervy nezůstal a vedení přivedlo nové trenéry. Od Kýhosova angažmá se u týmu vystřídalo už několik jiných koučů. Konkrétně mužstvo vedli Vladimír Országh s asistentem Václavem Sýkorou, následně Vladimír Růžička s Václavem Sýkorou a od začátku probíhající sezony Vladimír Růžička, jehož na podzim vystřídal dosavadní asistent Karel Mlejnek.

„Za dva a půl roku tedy docela dost změn. Ale všímám si, že podobné rošády nastávaly v dalších klubech. Sám jsem byl v minulosti aktérem těchto změn. Co k tomu mám říci? Dochází k tomu, že vedoucí činitelé klubů nemají trpělivost. Ale to je otázka na ně, proč to dělají,“ uvažoval Kýhos.

Reklama

Hodnocení

3.5 hvězdiček / Hodnoceno: 6x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře