Věřím, že nás ústečtí fanoušci poženou proti San Marinu k výhře, říká Ondřej Mihálik

Vybraní reprezentanti do 21 let. Foto: SeveročeskýDeník.czVybraní reprezentanti do 21 let. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - V sobotu 11. listopadu od 15:30 nastoupí česká fotbalová reprezentace do 21 let ke kvalifikačnímu utkání o postup na ME 2019 v Ústí nad Labem proti San Marinu. Před zápasem poskytlo rozhovory několik hráčů z výběru Vitězslava Lavičky, mezi ně patří i interview s útočníkem Ondřejem Mihálikem.

Reklama

Útočník Ondřej Mihálik se rozdpovídal pro náš web. Hráč Jablonce, který dosud v Ústí nad Labem nikdy nehrál věří, že Lvíčata proti San Marinu uspějí a vylepší si tak dosavadní dojem z kvalifikace o EURO.

Jak se cítíte v Ústí nad Labem, kde v sobotu budete hrát? Je třeba připomenout, že působíte v Jablonci, a tedy rovněž v severočeském městě.

V Ústí určitě panuje teplejší počasí než u nás v Jablonci, kde už začíná sněžit. V Ústí jsem na fotbalovém stadionu poprvé, nikdy předtím jsem tu nehrál. Věřím, že nás přijde podpořit dostatek fanoušků. Už tu hrálo reprezentační áčko a diváci přišli, tak snad podpoří i nás.

Ústecký stadion patří mezi ty menší s kapacitou do 5 tisíc diváků. Hraje se vám lépe na podobném menším stadionu nebo máte raději stánky s větší kapacitou?

Radši bych hrál na menším stadionu, kde bude plno, než na velkém a nikdo tam nepřijde, nebo kde se ztratí. Ústecký stadión je útulný, hlavní bude, když se zaplní. Obecně jsem v české lize pro menší stadiony, které se naplní, než pro velké, které by byly prázdné. Stejně kromě Sparty, Slavie a Plzně na ostatní stadiony v lize moc diváků nechodí.

Už jste se byli v Ústí podívat po městě nebo se věnujete pouze předzápasové přípravě?

Přijeli jsme v pondělí večer, jsme ubytování v hotelu Větruše. Zatím nemáme čas na procházení po městě, zatím jsme stihli několik tréninků a podnikli promo akci před sobotním zápasem.

Ve středu reprezentace do 21 let podnikla marketingovou akci, když jste se projeli v Ústí z centra města na stadion trolejbusem. Jak tuto akci hodnotíte?

Po dvou letech jsem jel MHD. Udělal jsem si totiž řidičák, a proto poslední dva roky jezdím v autě. Byla to ale příjemná změna. Ještě nedávno jsem ale jezdil autobusem do školy nebo s kamarády.

Hrajete v dresu Jablonce a právě tam výběr do 21 let často hraje své zápasy.  Jak se vám kope ve svém domovském stánku?

První kvalifikační zápas jsme hráli v Jablonci proti Bělorusku. Bohužel jsme si tam nechali vyrovnat v 93. minutě a ztratili dva body. Jinak se nám v Jablonci daří, naposledy se nám na to ale nepodařilo navázat.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu Piráti Chomutov dostali další odklad splatit 12,5 milionu
FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově FOTO: Čtvrté výročí založení klubu motorkářů NORTHERN PIRATES v Chomutově
Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly Musíme se z toho dostat sami, říká Tomáš Mareš. Jeho Ústí schytává debakly

Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes Žena může jít do vězení, problém jí způsobil její pes
Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho? Lupič ukradl v baru 15 tisíc. Najdou ho?
Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let Řidič úmyslně najížděl do řidiček. Teď mu hrozí osm let


Komentáře