Věřím, že nás ústečtí fanoušci poženou proti San Marinu k výhře, říká Ondřej Mihálik

Vybraní reprezentanti do 21 let. Foto: SeveročeskýDeník.cz
Vybraní reprezentanti do 21 let. Foto: SeveročeskýDeník.cz

ÚSTÍ N.L. - V sobotu 11. listopadu od 15:30 nastoupí česká fotbalová reprezentace do 21 let ke kvalifikačnímu utkání o postup na ME 2019 v Ústí nad Labem proti San Marinu. Před zápasem poskytlo rozhovory několik hráčů z výběru Vitězslava Lavičky, mezi ně patří i interview s útočníkem Ondřejem Mihálikem.

Reklama

Útočník Ondřej Mihálik se rozdpovídal pro náš web. Hráč Jablonce, který dosud v Ústí nad Labem nikdy nehrál věří, že Lvíčata proti San Marinu uspějí a vylepší si tak dosavadní dojem z kvalifikace o EURO.

Jak se cítíte v Ústí nad Labem, kde v sobotu budete hrát? Je třeba připomenout, že působíte v Jablonci, a tedy rovněž v severočeském městě.

V Ústí určitě panuje teplejší počasí než u nás v Jablonci, kde už začíná sněžit. V Ústí jsem na fotbalovém stadionu poprvé, nikdy předtím jsem tu nehrál. Věřím, že nás přijde podpořit dostatek fanoušků. Už tu hrálo reprezentační áčko a diváci přišli, tak snad podpoří i nás.

Ústecký stadion patří mezi ty menší s kapacitou do 5 tisíc diváků. Hraje se vám lépe na podobném menším stadionu nebo máte raději stánky s větší kapacitou?

Radši bych hrál na menším stadionu, kde bude plno, než na velkém a nikdo tam nepřijde, nebo kde se ztratí. Ústecký stadión je útulný, hlavní bude, když se zaplní. Obecně jsem v české lize pro menší stadiony, které se naplní, než pro velké, které by byly prázdné. Stejně kromě Sparty, Slavie a Plzně na ostatní stadiony v lize moc diváků nechodí.

Už jste se byli v Ústí podívat po městě nebo se věnujete pouze předzápasové přípravě?

Přijeli jsme v pondělí večer, jsme ubytování v hotelu Větruše. Zatím nemáme čas na procházení po městě, zatím jsme stihli několik tréninků a podnikli promo akci před sobotním zápasem.

Ve středu reprezentace do 21 let podnikla marketingovou akci, když jste se projeli v Ústí z centra města na stadion trolejbusem. Jak tuto akci hodnotíte?

Po dvou letech jsem jel MHD. Udělal jsem si totiž řidičák, a proto poslední dva roky jezdím v autě. Byla to ale příjemná změna. Ještě nedávno jsem ale jezdil autobusem do školy nebo s kamarády.

Hrajete v dresu Jablonce a právě tam výběr do 21 let často hraje své zápasy.  Jak se vám kope ve svém domovském stánku?

První kvalifikační zápas jsme hráli v Jablonci proti Bělorusku. Bohužel jsme si tam nechali vyrovnat v 93. minutě a ztratili dva body. Jinak se nám v Jablonci daří, naposledy se nám na to ale nepodařilo navázat.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře