Věřím, že jsme na dobré cestě, míní děčínský trenér Tomáš Grepl po výhře nad Opavou

Z basketbalového Děčína, uprostřed trenér Tomáš Grepl. Foto BK Děčín
Z basketbalového Děčína, uprostřed trenér Tomáš Grepl. Foto BK Děčín

Basketbalisté BK Děčín zaskočili v dalším kole nejvyšší soutěže favorizovaný celek Opavy. A jednomu z nejlepších celků elitní ligy připravili druhou porážku po sobě, protože den předtím slavili úspěch nad Opavou i basketbalisté BK Ústí nad Labem.

Reklama

Severočeské celky se tak představily v tom nejlepším světle, což je snad i příslibem směrem k jejich účinkování ve druhé polovině sezony.

V Děčíně je basketbal stále středem pozornosti.

„Atmosféra na našich zápasech stojí a padá s tím, jak hrajeme. Když nehrajeme dobře, nemají lidé co ocenit. Děčínští fanoušci basketbalu rozumí, a nám se bohužel první polovina sezóny vůbec nevydařila. Věřím ale, že jsme přece jen na dobré cestě,“ líčil děčínský trenér Tomáš Grepl ve vyjádření pro basketbalové weby.

„Teď je to ale úplně jiný příběh, tým si sedá a budeme dál pracovat na tom, aby naše další výkony byly podobné tomu proti Opavě.  Výhru jsme si jednoznačně zasloužili, byť Opava bojovala celý zápas a zaslouží za to kredit. Nechtěla prostě dvakrát na severu prohrát, i když nakonec to pro ni takhle dopadlo,“ rozebíral Grepl.

„Bylo nám jasné, že po prohře v Ústí budou Opavští hrát mnohem lépe, což se také potvrdilo. O to je ale naše výhra cennější, navíc je to signál, že se zlepšujeme. Vypíchl bych především našich dvacet šest asistencí. Když si půjčíme míč z ruky do ruky, jsme nebezpeční pro každého soupeře,“ uvažoval Grepl.

„Byla to klasická bitva s Opavou. Byť máme v téhle sezóně slabší zápasy, na Opavu si vždy věříme a jsou to s ní vždy skvělé zápasy,“ připojil děčínský rozehrávač Ondřej Šiška.

„Na Opavě se možná projevila únava ze dvou za sebou jdoucích zápasů, své udělalo i podle mého necitlivé vyloučení Radovana Kouřila. A také se asi projevil oněch devatenáct dní, kdy Opava nehrála. Musím ale smeknout před naší hrou, protože jsme se neskutečně zvedli a konečně můžeme už pilovat jen detaily. Doufám, že nám bude přát i štěstíčko a ještě tu skupinu A1 udoláme. Jsme stále více sehraní, každý už zná svou roli v týmu,“ přemítal Šiška.

Klíčový zápas pro případný postup do skupiny A1 sehrají děčínští basketbalisté v sobotu 15. ledna na palubovce BK Ústí nad Labem. Mezi těmito celky se rozhodne, kdo se na poslední chvíli protlačí do elitní osmičky tabulky NBL.

Reklama

Hodnocení

3 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře