Vedle Lüftnera opustil Teplice i Hrubý, ten zamířil do Baníku

Michael Lüftner. Foto: archiv FK Teplice
Michael Lüftner. Foto: archiv FK Teplice

TEPLICE - Fotbalisté FK Teplice tráví zimní přestávku na šestém místě tabulky první ligy. Zařadili se tak na pozice, které znamenají kontakt i s elitní pěticí, přičemž si uvědomují, že uhájit současné postavení nebude na jaře nikterak snadné. Zvlášť poté, co z týmu odcházejí někteří hráči.

Reklama

Stoper Michael Lüftner se stal v posledních letech pevnou součástí obranné řady, je stabilním členem české reprezentační jedenadvacítky. Svými výkony upoutal pozornost špičkových klubů a v prosinci 2016 přestoupil do pražské Slavie. V Teplicích odvedl velký kus práce, odehrál za ně takřka stovku prvoligových zápasů. Na podzim tvořil stoperskou dvojici s Michalem Jeřábkem a chyběl na hřišti jen v ojedinělém případě kvůli trestu za červenou kartu. Ve Slavii si od něj hodně slibují.

„Vím, že tam je a určitě i bude velká hráčská konkurence. A abych se prosadil, musím podávat výkony na dvě stě procent. Chci navázat na angažmá z Teplic, kde jsem byl po všech stránkách spokojen,“ svěřil se Lüftner před zástupci médií při představení na půdě pražské Slavie.

Před koncem roku 2016 vešlo ve známost, že v Teplicích končí i střední záložník Robert Hrubý. A to po půlročním hostování z pražské Slavie. Nevrací se však do Edenu, ale míří do Baníku Ostrava ve druhé lize. Je to pro něj tedy svým způsobem krok zpátky, protože v teplickém kádru působil v první lize. Hrubý ale zvolil odchod od druholigové Ostravy, kde už dříve hrál a nyní jej na jaře čeká boj o postup, protože Baník je na druhém místě tabulky a netají se ambiciózními plány na návrat do nejvyšší soutěže.

Další novinkou v FK Teplice je obsazení postu sportovního manažera. Do klubu přichází Jakub Dovalil, bývalý trenér české jedenadvacítky. Uznávaný odborník má bohaté trenérské zkušenosti a v Teplicích je chce využít i při své manažerské práci ve vedení sportovního úseku.

Reklama

Hodnocení

4 hvězdiček / Hodnoceno: 2x


Přidat/zobrazit komentáře

Komentáře