Věděli jsme, že na špici hrát nebudeme, říká obránce ústeckých Kamil Černý

Ústecký hokejista Kamil Černý. Foto: HC ÚstíÚstecký hokejista Kamil Černý. Foto: HC Ústí

Ústí n/L. - Kamil Černý se jako obránce v posledních zápasech poměrně solidně rozstřílel, v zápasech v Kadani a Litoměřicích zaznamenal hned tři branky. V posledním derby s Litoměřicemi Slovan neuspěl, i tak ale nadále může uvažovat nad postupem do play-off.

Reklama

„Spíše si ale hlídáme pozice pod námi,“ kontruje spolehlivý bek.

I přes porážku s Litoměřicemi jste zůstali v tabulce na osmém místě, takže nadále můžete bojovat o play-off…

Spíš koukáme pod sebe. Na sedmém místě má Třebíč už velký náskok a bojuje se už pouze o poslední postupové osmé místo. Spodek tabulky je navíc dost našlapaný, takže i celky zespodu se na nás mohou dotáhnout.

Je letošní sezóna skutečně jiná?

V minulosti jste měli jistotu play-off v podstatě už před sezónou, letos to bude tuhý boj... Je to změna, ale věděli jsme už od začátku sezóny, že letos to bude jiné. Bojujeme o osmičku, a když to nevyjde, tak se chceme alespoň vyhnout poslední dvojici, která půjde do baráže. Je samozřejmě lepší vyhrávat, ale počítali jsme s tím, že letos na špici hrát nebudeme.

Sám osobně jste se na obránce docela rozstřílel. V posledních dvou zápasech jste zaznamenal tři branky…

V Kadani jsem za gól byl rád, protože nám pomohl. Proti Litoměřicím moje trefa nakonec nic neřešila. Nemyslím si, že bych byl nějaký střelec, holt to tam spadlo. Nepovažuji se za ofenzivního beka, ale když je šance, tak se ukazuji i v útoku.

Před sezónou z týmu odešla řada zkušených hráčů, jejichž místa zalepili nováčci. Je to ve hře znát?

Všechny týmy mají mladé hráče, takže jenom o tom to není. Sice, když nějaký tým má ve svém středu zkušené hráče, tak je to znát. Takových týmů v první lize ale moc není.

Kdybyste proklouzli do play-off, z osmého místa byste se nejspíše střetli s Mladou Boleslaví. Byli by Středočeši dostatečnou motivací?

Máme hlavně motivaci se vyhnout skupině play-out. Kdybychom postoupili do play-off, nejspíše bychom se střetli s Mladou Boleslaví, což by byla výzva. Ale o to tolik nejde.

V posledních týdnech se spekulovalo, jak to s ústeckým hokejem vůbec dopadne, sezónu ale tým dohraje. Uklidnilo vás to?

Jako hráči s tím nic neuděláme. My hrajeme na ledě a tyto věci jsou záležitostí vedení. Kdyby se tým rozpadl, tak by se každý musel nějak zařídit. Přestupní termín je 31. ledna, takže by se to dalo nějak vyřešit. Ale věřili jsme, že se situaci uklidní a vyřeší, což se také povedlo.

Reklama
Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

Aktuálně

Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu? Dohra s ostravskými kaly. Žili lidé na severu Čech 5 let v omylu?
Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru Slavnostní koncert Jitky Čechové je v roudnickém pivovaru
Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna Předání výhry NEJ miminku z roudnické porodnice: Maxim Brůna

Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy Lidé protestují proti zrušenému nočnímu vlaku z Ústí do Prahy
Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru Lovci vybojovali proti Jičínu důležitou výhru
Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc Chomutov se zachránil. Piráti ale chtěli víc

Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku Úmrtí tříměsíčního dítěte v Jirkově na Chomutovsku
Muže na Liberecku usmrtila kukuřice! Muže na Liberecku usmrtila kukuřice!
Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté Pod opilým mužem se probořil led, ve vodě pak skončili i policisté

Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech Studenti vyšli do ulic. Proti Babišovi a Zemanovi protestovali i na severu Čech
Miminka narozená v první polovině února 2018 Miminka narozená v první polovině února 2018
Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku Muž, který vloni zhyzdil svou manželku vroucí vodou, dostal podmínku


Komentáře